Згорілий будинок в Кам’янському: мешканці висувають версії

Причини пожежі в двоповерховому житловому будинку на вулиці Дубініна встановлює поліція. Тимчасом місцеві мешканці висувають власні версії – чого загорілось горище.

Автор: Валентин Фіголь.

Про пожежу, яка знищила будинок на 24 квартири, вже повідомлялось вчора. Пожежа сталася в ніч на 14 червня. Горіти почало на горищі, кажуть очевидці. Згорів і обвалився дах будинку, провалилось перекриття другого поверху. Залитий водою перший поверх. Будинок недоцільно ремонтувати, прогнозують посадовці.

Проводиться розслідування причин пожежі, розповіла Олена Тімченко, прес-офіцер міського відділу поліції. В день перед пожежею на горищі проводились ремонтні роботи. Працював підприємець, найнятий мешканцями будинку.

Поліція охороняє обгорілу будівлю від мародерів: на першому поверсі залишились речі мешканців. Власників до помешкань поки не пускають: спочатку будівлю повинні обстежити фахівці, щоб вона не завалилась на голови погорільців.

Пожежа, як розповіла мешканка сусіднього будинку, почалась з горища, з одного місця в південній частині будинку. За 7 хвилин – поки доїхали пожежні, вогонь охопив горище повністю. Так швидко вогонь міг розповсюдитись по приміщенню тільки якщо горіла електична проводка, каже жінка, яка, за її словами, працювала в пожежній охороні багато років.

Сьогодні мешканці згорілого будинку зібрались до міської ради – з’ясовувати свою подальшу долю. Вчора на місце пожежі приїздив заступник міського голови з питань ЖКГ Костянтин Саусь. Люди кажуть, що спілкування з ним справило на них позитивне враження. Оперативність першої реакції міського самоврядування, кажуть погорільці, живить надію, що людей не покинуть напризволяще.

Нагадаємо, у неділю, 14 червня, міський голова Андрій Білоусов провів оперативну нараду з питань згорілого багатоквартирного будинку по вулиці Генерала Дубініна, 5. В той же день усіх жителів згорілого будинку розселили. Частина людей переїхала до родичів, частина скористалася гуртожитком. Силами міських комунальних служб та Муніципальної гвардії всім допомогли перевезти речі. Одна жінка похилого віку з інвалідністю по зору направлена в міську лікарню № 7.

На черговій сесії Кам’янської міської ради буде розглядатися питання про надання грошової компенсації погорільцям на покупку рівноцінного житла, а також можливість надання житла, наявного у власності міста, з компенсацією на проведення ремонту.