В Єлизаветівці люди перекривали дорогу через протистояння з газопостачальниками

Мешканці Єлізаветівки вранці виходили на трасу в центрі села, щоб привернути увагу до ситуації з відключеним газопостачанням населеного пункту.

Автор: Валентин Фіголь.

Інцидент відбувся вранці 16 червня. На дорогу виходили люди, обурені діями газопостачальників: село котрий день відключене від газопостачання, і постачальники вимагають тотальних перевірок газового обладнання і оплати за ці перевірки. Так описав ситуацію Віталій Пушкар, заступник голови села Єлізаветівка. Практично газовики вимагають заходити в кожну господу для перевірок і опломбування газового обладнання. Людям роздають квитанції без печаток і підписів на оплату майбутніх послуг за перевірку газового обладнання фахівцями газопостачальника.

Люди обурились і вийшли на автотрасу в центрі села, розповів В. Пушкар. Скоро приїхали поліція та представники Петриківської райадміністрації. Поговорили мирно, люди зійшли з дороги. Посадовці пообіцяли влаштувати сьогодні нараду з питання газопостачання в районному центрі.

«Дорогу тимчасово розблоковано до закінчення перемовин в РДА по відновленню газопостачаня, — прокоментував ситуацію Максим Голосний, колишній голова Єлізаветівки, активіст самоорганізації. — Ініціативна група єлизаветівців поїхала на нараду до голови Петриківської РДА, куди також запросили представників приватних газових компаній . Відео та аудіо фіксацію активістам відразу заборонили…».

Дії газопостачальників мають ознаки порушення антимонопольного законодавства, вважає М. Голосний. В цю ситуацію мали б втрутитись влада та правоохоронні органи, вважає він – адже приватна газова компанія тримає фактично в заручниках населення цілого села. Люди кілька днів готують їжу, палячи багаття у дворах, розповів пан Максим.

протестувапльникам, як розповів активіст, представники влади сказали: будете дорогу перекривати — пустимо транспорт через птахофабрику.

На його думку, якщо влада толерантно спостерігає за протистоянням платників податків і офшорної приватної компанії, єдиний законний шлях – подавати до суду і вимагати як забезпечення позову негайного відновлення газопостачання.

В Єлізаветівці відбувається модернізація газорозподільного обладнання, розповів представник газопостачальників Григорій Макух. Роботи завершено. Тепер, щоб відновити газопостачання, треба всіх абонентів перевірити на відсутність самовільних підключень та стан газового обладнання. Треба зайти в господу до кожного абонента і після перевірки опломбувати обладнання.

Якщо в господі ніхто не мешкає – представник газопостачальника в присутності представника місцевої влади відключить газопостачання абонента. Для цього не треба заходити в хату – лише на ділянку абонента, пояснив Г. Макух.

На нараді в райадміністрації кожна із сторін стояла на своєму, розповів В. пушкар. Газовики заявили, що вони праві згідно закону. Райадміністрація визнала, що так воно і є.

Отже, працівники газової компанії мають увійти до кожної газофікованої господи в Єлізаветівці і відключити її від магістрального газопроводу. Потім по магістралі пустять тиск і перевірять її на цілісність. Потім підключатимуть абонентів, які заплатять за обслуговування газового обладнання.