До зйомок кіно про річки України, розпочатих в Кам’янському, долучилась Канівщина

Продовжуються зйомки документального фільму про долю водойм України, розпочаті торік в Кам’янському. До процесу долучаються все більше учасників, зацікавлених в порятунку країни від втрати водних ресурсів.

Знімальна група документального фільму з робочою назвою «Голос води» поповнилась професійним сценаристом. Дмитро Іванов, який долучився до знімального процесу на минулому тижні, не тільки пише сценарії – він співробітник державного історико-культурного заповіднику «Трахтемирів» на Канівщині та член Басейнової ради Десни та Верхнього Дніпра.

Загроза поступової втрати водних ресурсів актуальна і для районів верхньої течії Дніпра, а також для басейну Десни та інших річок північної частини України. Тут теж в наявності основні фактори, що спричиняють знищення традиційних річкових екосистем: зарегульованість водойм гідротехнічними спорудами, безсистемна забудова берегової лінії, забруднення водойм промисловими, агротехнічними та побутовими стічними водами. В верхній течії Дніпра теж замулюються, міліють і перетворюються на болота малі річки, псується та зникає питна вода в колодязях, заболочуються території проживання людей. «Ми розуміємо: проблему втрати води Україна може вирішити лише спільними зусиллями всіх регіонів», — констатував Д. Іванов.

За володіння землями на Дніпрі люди воювали з давніх давен: тут завжди були благодатні землі та стратегічна транспортна система, резюмували учасники зйомок на віртуальній конференції за участю Д. Іванова. Вперше в історії люди кидають житло тут і їдуть геть через погіршення стану водойм.

«Якщо процес руйнування екосистем Дніпра та малих річок-притоків не зупинити, то ми можемо втратити не лише воду Дніпра, але й землі Придніпров’я!» — зазначив Андрій Самарець, кінематографіст з Києва.

«Справа порятунку водних ресурсів могла би стати загальнонаціональною ідеєю, яка об’єднала б українців, — розкрив задум майбутнього фільму журналіст Валентин Фіголь, координатор проекту у середній течії Дніпра. – Кіно – це лише привід для знайомства небайдужих людей. Наш стратегічний задум – заохотити українців до спільних дій заради збереження природи».

Сьогодні проект «Голос води» вже має учасників та друзів на Дніпропетровщині, Києвщині та Полтавщині, а відтак ще й на Канівщині. Наступний крок авторів проекту, як зазначив пан Іванов – знайомство з Херсоном, пошук підтримки в тамтешніх фахівців та членів Басейнової ради Нижнього Дніпра.