Черга до поліклініки, ртуть у під’їзді, аварійне зневоднення та два фрагменти з історії Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь.

Черга в кілька десятків людей утворилась сьогодні вранці біля поліклініки на проспекті Свободи. За кілька годин черга зменшилась до півдесятка кандидатів в пацієнти. Черга стала результатом посилення заходів карантину: кожному візитеру перед входом міряли температуру, приставляючи до лоба термометр.

Про ртуть, розлиту біля ліфта в багатоповерховому будинку по проспекту Перемоги до Служби порятунку сьогодні вранці повідомили мешканці будинку.

На виклик одразу вирушило чергове відділення 7-ї державної пожежно-рятувальної частини. Вони позбирали розлиту ртуть на першому поверсі біля ліфта та в ліфті в засобах захисту органів дихання — провели демеркуризацію місць розливу. Ртуть було зібрано у герметичну ємність, приміщення провітрено та оброблено спеціальними миючими засобами. Маса зібраної ртуті — близько 960 грамів.

Звідки в під’їзді взялась отруйна речовина в такій кількості – розбиратиметься поліція.

Поліція ж повідомила про затримання 41-річного чоловіка, який підозрюється у летальному побитті, скоєному 21 червня. За попередньою інформацією, вранці суботи підозрюваний під час сварки побив свою дружину. Ввечері він виявив, що побита дружина мертва, і втік. Але недалеко: поліцейські за кілька годин розшукали втікача в місті і затримали. Затриманому оголошено про підозру в тяжкому побитті, що спричинило смерть потерпілої.

Тимчасом в місті тривають заходи з благоустрою. Робітниці прополюють клумби на проспекті Свободи. На внутрішньоквартальних територіях бригади підрядників УКОЖФ прибирають купи рослинних гілок.

Сьогодні на вулицях міста так часто можна побачити вантажівки з гілками дерев, що на них навіть звертає увагу поліція. Так, сьогодні патруль перевіряв документи у водія машини з повним кузовом деревини на проспекті Аношкіна. Схоже, все було в порядку, бо поліцейські поїхали собі, а вантажівка – собі.

Також почались ремонтні роботи в бюджетних закладах міста. Робітники реконструюють ганок школи №31 – тут буде пандус. Ззаду будівлі ведуться штукатурні роботи.

Сьогодні вдень без води залишились 2  девятиповерхових будинки по проспекту Аношкіна та до сотні приватних будинків в бік вулиці Маршова та Водяної балки. Як повідомив КП «Кам’янський водоканал»ДОР, проводились аварійно-відновлювальні роботи на провулку Маршовому та вулиці Балкова.

Яскраві епізоди з минулого нашого міста оживають завдяки увазі до старих газет з боку ентузіастів – зокрема, бібліотекаря Тетяни Герасюта та літератора Олександра Слонєвського.

23 червня 1913 року відбувся схід селян Кам’янського. На засіданні пропонувалось замостити вулицю Запорізьку між Кам’янським і станцією «Запоріжжя» (потім — Баглій). Земство виклопотало кредит в сумі 70 тисяч рублів на цю роботу. Але пролунало дружнє «не треба!» від камянчан, і питання було провалено, гроші втрачені для земства. Селянам не подобалося, щоб у них попід вікнами грюкали брукованою вулицею коні й підводи.

До речі, про станцію. Є версія, що назву «Баглій» залізнична станція отримала не від чийогось прізвища. Баглієм колись називався грузький в негоду грунтовий шлях – грязюку ще називають багном. Якраз повз станцію проходив такий шлях до центральної частини Камянського. Дорога йшла під уклін, і коли вона ставала багном, їхати було важко.

А 23 червня 1942 року Кам’янське відвідав рейхсміністр з управління областями на Сході Альфред Розенберг та рейхскомісар України Еріх Кох. Представники окупаційної влади побували на заводі по виробленню азоту. Представниками групи місцевих німців і Української Допоміжної Управи гостям були піднесені подарунки та букети квітів від населення, писала тодішня місцева преса.