Водії в Україні отримали технічну можливість поскаржитись в поліцію один на одного

В Україні розроблено додаток для смартфонів dashcamUA, за допомогою якого можна зняти на відео порушення правил дорожнього руху і переслати його поліції. Оформлені через dashcamUA заяви в поліцію – анонімні.

Автор: Валентин Фіголь.

Додаток, як повідомляється на сайті проекту, вже можуть завантажити користувачі Android, версія для iOs ще не готова. З його допомогою смартфон один за іншим записує 30-секундні ролики, відразу видаляючи непотрібні. Якщо ж в об’єктив потрапляє порушення ПДР — користувач одним натисканням може зберегти відео, щоб потім відправити його в поліцію.

Оформлені через dashcamUA заяви в поліцію — анонімні, вони подаються від імені операторів додатку, які беруть на себе відповідальність за кожну заяву і її якість. Дані всіх користувачів анонімні і не зберігаються на серверах. В системі неможливо змінити, видалити або виправити будь-яку з представлених заяв з відеодоказом. Список заяв і їх статус відкриті.

На другому етапі проекту розробники планують запустити автоматичну систему розпізнавання автомобільних аварій і створити центр оповіщення, який буде забезпечувати служби екстреної допомоги точними координатами місця аварії. Система також буде попереджати про аварію всіх водіїв з додатком, які рухаються до місця аварії.

Нагадаємо, з 1 червня в Україні запрацювала система фотовідеофіксації порушення правил дорожнього руху.

МВС запустило додаток, в якому можна оплатити штраф за порушення ПДР і побачити на карті, де розміщені камери.

ПриватБанк і Monobank запустили сервіс оплати штрафів ПДР.

За що планується штрафувати? Перш за все – за швидкість руху. Швидкість руху в місті не повинна перевищувати 50 км / год , поза населеними пунктами — не більше 90 км / год, на дорогах з розділовою смугою — не більше 110 км / год, на автомагістралях — не більше 130 км / ч.

Штрафується перевищення швидкості на 20 і більше км. Ще 3 км — похибка приладу. Разом, щоб отримати платіжку на 255 грн, треба по місту їхати зі швидкістю 73 км, поза населеними пунктами — 113 км.

Після того, як камера зафіксувала перевищення швидкості, ця інформація потрапляє в автоматичну систему електронної фіксації порушень МВС. Патрульний поліцейський перевіряє, на кого зареєстровано транспортний засіб. Після цього він формує постанову про порушення і додає електронний підпис. Постанова автоматично направляється у відділення за місцем реєстрації транспортного засобу, де її друкують і відправляють адресатові протягом 3 днів.

Штраф приходить власнику автомобіля (або його користувачеві, якщо дані про нього занесені до реєстру). Штраф за машину на іноземних номерах оплачує той, хто ввіз її на територію України.