Права використовувати медичні препарати з конопель вимагають українці

Акція за легалізацію медичного канабісу «Наше право — жити без болю!» відбулась 27 червня біля офісу президента в Києві. Учасники мітингу, як передають інформагентства, закликали президента, уряд і парламент вжити заходів для якомога швидшого надання важкохворим пацієнтам доступу до препаратів на основі медичних конопель. Також вони вимагають звіту по провалу запровадження Стратегії державної політики щодо наркотиків, а саме її складової, яка передбачає наукові дослідження канабіноїдів.

Автор: Валентин Фіголь.

Співорганізаторами акції стали Українська спільнота людей з розсіяним склерозом, Всеукраїнське об’єднання людей із наркозалежністю, спільноти «Афіна. Жінки проти раку», «Ветерани за медичний канабіс», організації «Міські ініціативи та суспільні трансформації», «Українські студенти за свободу», клуб Otel’ і партії «Демократична Сокира» та «Партія зелених».

Музичний супровід акції забезпечив клуб Otel’ — на акції виступають музиканти та діджеї Tofudj, Nastua Vogan, Spekulant (Kostya Lobanov, Alex Savage) dj Borys.

Як повідомлялося, у травні 2019 р. у Верховній Раді було зареєстровано законопроект, що регулює застосування канабісу в медицині та наукових дослідженнях.

Нагадаємо, у 2019 році петиція з вимогою легалізувати в Україні медичний канабіс набрала необхідні 25 тис. голосів, до Верховної Ради було подано відповідний законопроект, але станом на сьогодні він є відкликаним.

Медичне застосування конопель практикується в багатьох цивілізованих країнах. Зокрема, в Ізраїлі використання канабісу з медичною метою дозволено з 1993 року, пізніше уряд частково декриміналізував його використання з рекреаційною метою. А в травні 2020 року там дозволили продавати медичний канабіс за кордон. Міністр економіки Елі Коен підписав відповідну постанову, повідомляє The Times of Israel. За інформацією видання, в Ізраїлі діють мінімум вісім компаній, які вирощують коноплю, а також ще кілька компаній, що займаються виробництвом, маркетингом і збутом. У кількох компаній вже є зацікавлені покупці за кордоном.

В Україні діє урядова постанова про перелік наркотичних засобів і психотропних речовин. Там є група речовин, які повністю заборонені. Сюди відносять і канабіс, смоли, екстракти і настойки з нього.

За зберігання понад п’яти грамів марихуани (приблизна вага 10 сигарет), навіть для власного споживання, за чинним українським законодавством настає кримінальна відповідальність — від 3 до 8 років позбавлення волі.

Сьогодні українські політики не пояснюють, чому більше року ігнорується розгляд законопроекту щодо медичних конопель. Але торік парламентарі та очільники МВС казали, що Україна ще не готова до цього. Зокрема, поліцейські кажуть, що механізми контролю за обігом наркотиків в Україні недосконалі.

«Для всех желающих, не заметно, тихо, под шум волны, пропихнуть, протащить, пронести легализацию марихуаны, мед каннабиса — НЕТ, этого не будет, забудьте как минимум на ГОД. Всё видим и слышим, за всеми наблюдаю)))потЕрпите ( ударение на букву Е) господа бизнЕсмЕны», — написав в грудні 2019 року в фейсбук Олександр Голіашвілі, заступник міністра МВС України, куратор сфери незаконного обігу наркотиків.

Антон Геращенко

«Немає ніякої протидії з боку МВС. У нас є позиція – ми говоримо тільки про те, що може бути дозволено використання канабісу у вигляді таблеток або мазей, але не у вигляді курильних сумішей на основі канабісу, тобто не у вигляді «травички». Ми проти куріння вирощеного у себе вдома канабісу», — це торішня цитата з публічного коментаря Антона Геращенко, одного з заступників міністра внутрішніх справ України. Антон Геращенко в часи депутатства, як нагадують архіви ЗМІ, був одним із підписантів законопроекту про легалізацію медичного канабісу.