Дві трагедії в Дніпродзержинську та Кам’янському: підступні природа та техніка

Автор: Валентин Фіголь.

Поплив та не розрахував сили

Вчора стихія забрала життя ще одного кам’янчанина: 50-річний чоловік, наче нетверезий, пішов купатись і потонув. Нещастя сталося вчора після 15 години на колишньому правобережному пляжі, а нині – в правобережній набережній зоні відпочинку Кам’янського.

Як повідомили рятувальники, під час відпочинку на березі Дніпра, за попередньою інформацією, в стані алкогольного сп’яніння, 51-річний чоловік та 47-річна жінка попливли геть від берега і занурились у воду.

Громадянку врятували водолази 2-го взводу Дніпровського воєнізованого гірничорятувального загону: підпливли на гумовому човні, витягли з води і доправили до берега. Врятовану передали для огляду працівникам швидкої медичної допомоги.
Чоловіка дістали з води відпочиваючі, які й викликали рятувальників. Медичні працівники констатували смерть. Причину смерті встановлюватимуть судмедексперти.

Тільки днями «Пильний погляд» попереджав читачів про небезпеки купання в спеку, та ще й в стані алкогольного отруєння. Про це, до речі, сьогодні нагадували відпочиваючим і рятувальники під час профілактичного рейду: стихія не жартує і необережності не дарує.

«Наголошуємо, що основною причиною нещасних випадків, які виникають на водоймах, є купання у непристосованих для цього місцях, купання в нетверезому стані, порушення правил поведінки під час плавання, заплив на великі дистанції від берега, неналежний нагляд за дітьми з боку батьків та дорослих», — зауважив Володимир Ярема, командир рятувальників в Кам’янському.

Річниця трамвайної трагедії

Сьогодні, 2 липня, біля пам’ятного знаку на проспекті Аношкіна вшанували пам’ять жертв трамвайної аварії 1996 року.

Слова співчуття рідним загиблих від імені міського голови Андрія Білоусова сказала його заступник Тетяна Завгородня. «Події того дня стали чорною сторінкою в житті нашого міста і болем відкликаються в серцях багатьох містян. Нажаль, неможливо повернути загиблих, але міська влада робить усе можливе, щоб подібне більше ніколи не трапилось у нашому місті», — наголосила Т. Завгородня.

Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку, а духовенство Кам’янської єпархії відслужило панахиду за усіма загиблими.

2 липня 1996 року біля 18 години трамвай неіснуючого нині маршруту №6 рухався по вулиці Чапаєва, нині Гетьмана Дорошенка, в бік проспекту Аношкіна. На крутому спускові у трамвая відмовила система гальмування, вагон зійшов з рейок та на великій швидкості врізався в бетонну огорожу. На момент аварії одразу загинуло 29 чоловік. Ще 5 померло в лікарнях, 119 отримали поранення різного ступеню важкості.

На обліку в управліннях соціального захисту населення департаменту соціальної політики міської ради перебуває 8 членів сімей загиблих і померлих та 51 постраждалий у трамвайній аварії. Постраждалі та члени сімей загиблих отримують пільги в межах програми соціального захисту населення, а також щорічну матеріальну допомогу за рахунок коштів міського бюджету.

Дотримання правил відпочинку на природі робить стихію не такою підступною, нагадують рятувальники.

Якщо сумлінно виконувати вимоги правил технічного обслуговування, то вірогідність раптової відмови гальм у трамваю зменшиться – так кажуть люди, які пишуть ті правила.