Відновити тренування, аби не втратити досягнення у спорті, пропунують міській владі тренери з Кам’янського

Необхідно відновити роботу спортивних секцій, що діють на базі комунальних навчальних закладів. Інакше можна втратити окремі види єдиноборств, а бійці підуть на вулицю – як це було в 90-ті роки минулого століття.. З таким попередженням звернулись до міського самоврядування тренери Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Представники громадських спортивних організацій звернулися до Андрія Білоусова, міського голови, з проханням відновити роботу секцій, що діють на базі комунальних навчальних закладів. Та провести робочу нараду, на якій напрацювати загальноміські правила роботи спортивних секцій в умовах карантинну.

«Через теплі зими у нас можливі спалахи будь-яких ГРВІ чи грипу. В місті мають бути свої правила роботи спортивних секцій в таких умовах, вимоги до організації тренувань та інше. Щоб і тренери, і вихованці чітко знали, що від них вимагається під час занять, і щоб ці правила були уніфіковані для всього міста», — пояснив «Пильному погляду» Євген Колішевський, президент Кам’янської федерації кіокушин-кан карате.

Через карантинні обмеження в Кам’янському стало неможливо працювати з дітьми у віці 6-12 років. У неолімпійських видах спорту ця категорія дітей є основною. На думку керівництва Кам’янської федерації кіокушин-кан карате, в умовах децентралізації влади, місцева влада має можливість і повноваження самостійно регулювати і розробляти правила роботи спортивних секцій в умовах карантину. Звернення підписали: Федерація Айкідо «Сакура», Центр бойових мистецтв «СПАРТА», Кам’янська Федерація черліденгу групи підтримки спортивних команд, Кам’янська федерація кіокушин-кан карате.

У Кам’янському карантинні обмеження повністю зірвали роботу спортивних секцій. Найбільше постраждали неолімпійські види спорту, які не представлені в міських спортивних школах.

В історії нашого міста вже був сумний випадок, коли в 90-х роках, в період бурхливої ​​приватизації містоутворюючих підприємств, припинили працювати спортивні секції та туристичні клуби, які діяли при профспілках. Саме тоді практично повністю зникли не просто окремі федерації і клуби, а цілі види єдиноборств: бойове ушу, традиційне карате, кікбоксинг, таїландський бокс, рукопашний бій та ін. На межі зникнення виявилося і кіокушин карате, секції якого існували на базі профкому ВО «ПХЗ».

«Всі наші спортивні та організаційні досягнення можуть бути повністю перекреслені через карантинні обмеження і неможливість працювати з юними і дорослими вихованцями. Ми не хочемо повторення сумного досвіду 90-х років минулого століття, коли в Кам’янському деякі види єдиноборств практично повністю зникли. Ми впевнені, що сьогодні, в умовах децентралізації, громадськість з місцевою владою можу вжити заходів, які допоможуть відновити повноцінну роботу спортивних секцій», — заявив Євген Колішевський, президент Кам’янської федерації кіокушин-кан карате.

Як стало відомо «Пильному погляду», у міські владі вже відреагували на звернення тренерів. Нарада щодо роботи спортивних секцій в умовах карантину може відбутися вже наступного тижня.