Суд в Кам’янському розглядає торішню бійку на БАМі: адвокат обвинувачуваного сумнівається в ретельності слідства

Відбулось чергове судове засідання у справі про побиття співробітника приватного охоронного підприємства в травні минулого року біля магазину АТБ на БАМі. Адвокати обвинувачуваного заявляють, що сумніваються в доказах обвинувачення.

Автор: Валентин Фіголь.

Справа, про яку вже писав «Пильний погляд» в червні, має неабиякі шанси стати черговим судовим скандалом. Обвинувачуваний заявляє про свою невинність і про підозрілу упередженість слідства.  

Інцидент, про який піде мова, трапився ввечері 20 травня 2019 року. Біля АТБ побилися група молодих місцевих мешканців і співробітники охоронного підприємства. Під час бійки один з охоронців отримав травму голови.

В завданні потерпілому тяжких тілесних ушкоджень підозрюється Дмитро К. Дмитро заявляє, що не бив потерпілого і не бачив, коли той отримав травму.

Досудове розслідування тяглося до весни 2020 року.

 «Півроку мене взагалі не чіпали, я навіть не фігурував у матеріалах слідства», — розповів Дмитро. Аж ось восени 2019 року його запросили до Південного райвідділення поліції. Спершу як свідка. Потім якось вийшло, що потерпілий почав міняти свої свідчення… і в грудні Дмитрові оголосили про підозру в тому, що це він вдарив по голові охоронця.

За попередньою інформацією, ніхто не бачив, як потерпілий отримав травму. Потерпілий теж не бачив, хто його вдарив по голові. Лише посвідчив: відчувши біль у голові, обернувся – і побачив неподалік Дмитра… Є також шматок відео, знятого камерою спостереження АТБ, на якому видно, як Дмитро та охоронець, якого потім вдарили по голові, поряд біжать до місця бійки… Але ж Дмитро біжить справа від потерпілого, а травма у того на голові зліва збоку.

Опинившись підозрюваним, Дмитро залучив до справи адвоката. Адвокат почав вимагати проведення слідчих дій: нехай поліцаї допитають одночасно підозрюваного та потерпілого, підозрюваного та кожного зі свідків. Але поліцейські слідчі проігнорували вимоги адвоката.

«За півроку зі мною не було проведено слідчих дій, які вимагав адвокат, — каже Дмитро. – Хоча на одночасному допиті одразу би вияснилось, хто де перебував і що робив в момент інциденту».

Підозрюваний звернувся до суду, щоб змусити слідчих провести одночасні допити з потерпілим та свідками. Суд ухвалив провести слідчі дії, однак поліцаї проігнорували судову ухвалу.

Дмитро звернувся до прокуратури та керівництва міського відділу поліції Кам’янського. Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом ігнорування слідчими ухвали суду. Але поліція досі не виконала судову вимогу.

За час розслідування помінялось троє слідчих, перша вже не працює в поліції з кінця минулого року.

Докази, зібрані поліцією, адвокати обвинувачуваного вважають сумнівними. Тому сьогодні, в попередньому засіданні у справі, представники Дмитра вимагали, щоб прокуратура надала перелік всіх слідчих дій, вчинених під час досудового розслідування. Адвокати заявили, що цей перелік їм необхідний, бо вони будуть доводити, що слідство було проведено неретельно, і справу треба повертати поліцаям для дорозслідування.

Представник потерпілого заперечував: мовляв, в такому переліку нема необхідності, можна вивчати матеріали справи і без нього. Представник прокуратури теж була такої думки.

Але суддя Валентина Тюлюнова вирішила інакше: якщо мова йде про можливе повернення справи на дорозслідування, то не можна обмежувати обвинувачуваного в можливостях захисту. Суддя винесла ухвалу, щоб прокуратура надала перелік слідчих дій, вчинених під час досудового слідства.

Необхідний документ має бути надано до суду на наступне засідання 21 серпня.

Читайте також: