Ожиріння в Україні: людей з надмірною вагою все більше, чоловіки обганяють жінок

Ожиріння в Україні: людей з надмірною вагою все більше, чоловіки обганяють жінок

Ожиріння можна вважати епідемією XXI століття: надмірну вагу має кожна третя людина на землі, кажуть фахівці. Україна, попри скарги людей на бідність, не відстає від цивілізованих країн.

Автор: Валентин Фіголь.

Державна служба статистики показала параметри середньостатистичного громадянина України в 2020 році: середній зріст – 169 см, вага – 75 кг. Показники опубліковані на сайті відомства.

Середній зріст українок – 164 см, вага – 71 кг (збільшився на 1 кг з минулого року), українців – 175 см і 80 кг відповідно.

Серед жінок нормальну вагу мають 44%, надлишкову – 35%. Ожирінням страждають більше 18% українок, а крайня її ступінь – у 1%. Знижена вага – у 1,8% жінок в країні.

Серед чоловіків нормальна вага – майже у 41%, але більше все ж з надмірною вагою – понад 45% українців. Ожирінням страждають більше 13% чоловіків, а крайня її ступінь помічена у 0,4%. Знижена вага – всього у 0,3% чоловіків (у два рази менше, ніж рік тому).

Чоловіків з надмірною вагою в країні на 10% більше, ніж жінок з тією ж проблемою.

Отже, Україна за кількістю людей з надлишковою вагою наздоганяє розвинені країни, де ожиріння діагностується у майже половини населення.

Ожиріння, зайва вага, нагадаємо, вважається фактором ризику багатьох захворювань. Наприклад, надлишок маси суттєво погіршує перебіг сердцево-судинних хвороб, які за півроку 2020 року вбили більше сотні тисяч українців. Люди з зайвою вагою можуть важче переносити інфікування коронавірусом – про це ще навесні попереджав Франсуа Дельпрессі, головний епідеміолог Франції.

В останні роки проблема ожиріння стала актуальною не тільки для дорослих, але й для дітей. Проблема дитячого ожиріння вийшла на новий рівень: за останні 20 років кількість дітей з надмірною масою тіла зросла удвічі. Експерти стверджують, що стрімкий науково-технічний розвиток і автоматизація призведуть до підвищення цього показника ще в кілька разів.

Ожиріння в дитячому віці, як вважають лікарі, веде до хвороб у майбутньому житті: у 60% випадків надмірна маса тіла у дитини або підлітка в майбутньому трансформується у тяжкі соматичні захворювання (цукровий діабет 2-го типу (ЦД2), артеріальна гіпертензія (АГ), атеросклероз, артроз, метаболічні та ендокринологічні порушення, жовчнокам’яна хвороба, онкологічна патологія, серцево-судинні ускладнення, безпліддя).

Ожиріння — це хронічне захворювання, яке характеризується надмірним відкладенням жирової тканини в різних ділянках тіла людини і призводить до порушень нервової діяльності та обміну речовин. А від цього – будь які хвороби…

На сучасному етапі розвитку медицина не може запропонувати ефективне лікування пацієнтам із тяжким ожирінням – лише хірургічне видалення жиру.