Про комфорт та благоустрій в Кам’янському як фактори сепарації суспільства

Сварки між сусідами та співмешканцями чи не найчастіше стаються через те, що люди по-різному уявляють собі комфорт та благоустрій. Якщо суперечка через гучність музики може закінчитись вбивством, то можна лише уявити собі, до чого можуть досперечатись земляки в масштабах міста або навіть країни!..

І хто знає, як міському самоврядуванню догодити своїм роботодавцям щодо комфорту та благоустрою, якщо ті знищують рослини, посаджені сусідами, і смітять на дитячих майданчиках, де гуляють їхні діти?

Автор: Валентин Фіголь.

Кіоск для продажу хлібопродуктів ставили вчора на газоні на перетині вулиці Лисенка з проспектом Свободи – якраз навпроти бюсту Брежнєва. Точніше не ставили новий, а переставляли старий кіоск, який кілька років стояв під стіною житлового будинку по проспекту Свободи. Кіоск, судячи з реклами, продає вироби хлібозаводу «Агрос», розташованого на проспекті Гімназичному.

Встановлення кіоску погоджено з КП «Благоустрій», повідомив Григорій Самойленко, заступник директора комунального підприємства, яке укладає з власниками торгових об’єктів угоди про благоустрій прилеглих територій. Об’єкт переставили, щоб не заважав перехожим ходити тротуаром, пояснив він. І зауважив, що треба використовувати об’єкти благоустрою, бо довкола чимало порожніх місць.

«А мені не подобаються халабуди! – прокоментувала встановлення кіоску журналістка, краєзнавиця та блогерша Людмила Глок. – Ніхто не думає про місто – лише про наживу! Не центр міста, а філія базару!..»

Був ще коментар земляка про те, що заставили місто МАФами, заради цього знищивши чимало зелених насаджень.

Це лише один приклад того, як по-різному ми бачимо такі речі, як комфорт та благоустрій. Комусь важливо, щоб батон продавали біля будинку, комусь – щоб були газони і дерева. Хтось потерпає від заводського диму, а хтось влаштовує багаття зі сміття прямо в житловій забудові…

Міське самоврядування мусить догодити мешканцям міста: це функція самоврядування – забезпечити безпеку, комфорт та благоустрій в місті. Самоврядування, як і все живе, прагне самозбереження. В демократичному суспільстві досить догодити більшості, щоб тебе знову обрали керувати. Якщо подивитись навколо, можна побачити безліч прикладів того, що для більшості торгівельні об’єкти важливіші за зелені насадження.

Хоча такий висновок – занадто поверхневий. Бо життя сучасного міщанина – це щось більше за шопінг. І про це «щось більше» можна чимало дізнатись, гуляючи по дворах житлової забудови.

Один двір квітне…
а інший потерпає від сміття…

Вигляд двору багато розповість про характер місцевих мешканців пильному погляду: вичовганий автомобілями засмічений пустир – один колективний портрет, квітучий садок з дитячими гойдалками та турніками – інший портрет маленької громади. А з таких міні-громад складається громада району, яка вже може обрати до міськради представника своїх інтересів – депутата. А з громад районів складається громада міста, яка цілком на власний розсуд обирає міського голову і міську раду.

Отак комфорт та благоустрій можуть згуртувати громаду, якщо її члени домовляться між собою про базари та клумби. А можуть розділити сусідів на ворожі табори: історія свідчить, що конфлікт вичерпується або домовленостями, або знищенням однієї зі сторін.