Скарга мешканця на аварійний стан будинку залишила без газу цілий під’їзд в Кам’янському (Оновлено)

На аварійний стан житлового будинку мешканець поскаржився до Теруправління охорони праці. В результаті перевірки за скаргою газовики тиждень тому відключили один з під’їздів будинку від газопостачання.

Автор: Валентин Фіголь.

Про те, що один з під’їздів будинку №67 по проспекту Свободи 4 серпня було раптово відключено від газу, «Пильний погляд» писав на початку тижня. Історія набула несподіваного повороту.

Отже, спочатку мешканці побігали між газопостачальниками та КП «Теплотехнік», яке обслуговує внутрішньобудинкові газові комунікації. Шукали, хто має замінити задвижку на під’їзд, яка, наче, пропускає газ. Виявилось, що ремонтувати має «Теплотехнік».

Але мешканці рано заспокоїлись. Почекавши кілька днів ремонту і відновлення газопостачання, мешканці знову звернулись до «Теплотехніка». І виявилось, що не все так просто. Комунальники розповіли: є скарга від їхнього сусіда, на яку треба відреагувати.

В кінці липня один з мешканців будинку, відомий в місті як активіст ГО «Закон і порядок», написав звернення до Територіального управління з охорони праці про те, що будинок в аварійному стані. А хтось затіяв ремонт, і існує небезпека вибуху газу. Про це розповів Андрій Кравченко, головний інженер КП «Теплотехнік».

Теруправління дало завдання газопостачальнику: перевірити, чи можна в цей будинок постачати газ, якщо він аварійний?

Почалась перевірка. Виявилось, що аварійна лише частина будівлі – 2 з 8 під’їздів.

В одному з під’їздів неаварійної частини будинку відбувався поточний ремонт, сьогодні підрядники міняли частину шиферної покрівлі.

Газопостачальники перевірили систему і виявили нещільність задвижки на одному з під’їздів неаварійної частини будинку. І відключили під’їзд, закривши та опломбувавши задвижку.

 Як тільки «Теплотехнік» полагодить задвижку і повідомить про готовність мешканців надати допуск в усі квартири під’їзду – одразу газовики приїдуть і після перевірки відновлять газопостачання. Так сказав Григорій Макух, директор Камянського ппідприємства-газопостачальника.

Вирішили вранці 15 серпня зібратись разом: мешканці, представники газопостачальника та «Теплотехніка», розповів А. Кравченко. «Сподіваємось на місці все владнати», — висловив надію комунальник.

На ранок 15 серпня до будинку прибули всі сторони процесу, зібрались і мешканці. Після відповідних перевірочних процедур газопостачальники розпломбували та відкрили задвижку, і споживачі отримали свій газ.