Про небезпеку сезонної алергії попереджають лікарі Кам’янського

Алергія – одна з «хвороб нового часу» — як рак, діабет та СНІД, «курячий» та «кишковий» грип. Напад алергії може покласти під апарат штучної вентиляції легень, звести в могилу чи просто довести до сказу шмарклями та безкінечним чуханням. Тимчасом алергени – навкруги, попереджають фахівці.

Автор: Валентин Фіголь.

На випалених сонцем газонах та пустирях Кам’янського переможно розростаються бур’яни. Серед них є небезпечні для алергіків – амброзія. У серпні  розпочинається цвітіння амброзії. Пилок даної рослини є  дуже сильним алергеном, який у людей з підвищеною чутливістю викликає поліноз, нагадує головний лікар КЗОЗ КМР «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту» Тетяна Мухарська.

Поліноз — алергічне захворювання, основними симптомами якого є кон’юнктивіт, закладеність носа, чхання, сильний нежить, часта задишка астматичного типу, в деяких випадках – значне підвищення температури тіла. Поліноз може проявлятися шкіряним висипом і викликати порушення діяльності нервової системи. Тоді можуть з’являтися головний біль і запаморочення, загальна слабкість, зниження артеріального тиску, лихоманка, пітливість, безсоння, підвищена втомлюваність.

Заради профілактики полінозу фахівці рекомендують:

− відмовтесь від алкоголю та тютюну;

− уникайте контакту з алергенами або зведіть його до мінімального (по можливості змініть географію свого перебування, скажімо, візьміть відпустку і поїдьте подалі від небезпечного цвітіння);

− уникайте прогулянок у період цвітіння амброзії. Найбільша концентрація пилку в повітрі спостерігається рано вранці і у сухі спекотні дні, тому в цей період краще перебувати  у приміщенні;

−  повертаючись додому з вулиці, одразу прийміть душ, змініть одяг, промийте ніс і горло;

− сушіть одяг у квартирі, а не на вулиці;

− частіше робіть вологе прибирання;

− користуйтеся очисниками повітря або кондиціонерами з фільтрами;

− не залишайте вікна відкритими, або ж встановіть спеціальну захисну сітку;

− дотримуйтеся антигістамінної дієти. Будьте обережні з такими продуктами, як полуниця, риба, яйця, копченості та арахіс. Вони містять найактивніші харчові алергени, які можуть спровокувати або ускладнити симптоми алергії;

 − не забувайте про комплексне лікування алергії.  Необхідно пройти обстеження у алерголога і спільно з лікарем виробити тактику профілактики загострень.  Застосовуйте лише ті препарати, які вам призначив лікар.

Алергія на амброзію може з’явитися у будь-якому віці, навіть якщо за все життя людина ніколи не була алергіком.  При виникненні алергії не займайтеся самолікуванням, спираючись на поради родичів або друзів. Зверніться за консультацією  до сімейного лікаря . Також жителі нашого міста можуть звернутись за консультацією до міського алерголога у Медичний центр «Країна здоров’я» за адресою пр. Аношкіна, 29. Телефон для довідок − 0800604531.