Новеньке про оренду комунальної нерухомості в Кам’янському

Кілька проектів рішень, які стосуються оренди об’єктів комунальної власності, розгляне міськрада Кам’янського на сесії 28 серпня.

Автор: Валентин Фіголь.

Про пропозиції щодо оренди комунального майна депутатам міськради розповів максим Калмиков, директор департаменту земельних відносин та комунальної власності.

Максим Калмиков презентує новації депутатам

Одне рішення приймається на виконання нового Закону України «Про оренду комунальної та державної власності». Рішення фактично прописує правила, за якими в Кам’янському здаватиметься в оренду комунальна нерухомість: http://so.kam.gov.ua/ua/treezas_so/pg/290720894340723_d5/tpviewr/3/

Рішення визначає орендодавцем об’єктів комунальної власності департамент комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно Кам’янської міської ради.

Проект оперує такими визначеннями, як орендодавець і балансоутримувач. Балансоутримувачами названо підприємства, які фактично використовують об’єкти нерухомості. Отже — несуть якусь відповідальність за їх збереження.

Рішення розділяє орендну плату на частини. Наприклад, якщо орендується майно, балансоутримувачем якого є дитсадок чи школа, то 70% орендної плати отримує міський бюджет, а 30% — балансоутримувач. Якщо балансоутримувач – лікарня, то навпаки, 70% плати за оренду приміщень отримує лікарня, 30% — бюджет. Якщо орендується майно, що перебуває на балансі КП «УКОЖФ», то всі гроші йдуть до міського бюджету тощо.

Проектом вказується: хто, для чого і на яких умовах може орендувати комунальну нерухомість. Наприклад, у разі, коли орендарями нерухомого комунального майна є структурні підрозділи Кам’янської міської ради, бюджетні організації, установи, заклади, засновником яких є Кам’янська міська рада, та що повністю фінансуються з міського бюджету, орендна плата по таких договорах становить 1 грн. на рік.  Якщо ж орендарями нерухомого комунального майна є комунальні підприємства, засновником яких є Кам’янськаміська рада, річна орендна ставка становить 3% відвартості майна, визначеної відповідно до вимог чинного законодавства.

Нові закони створюють чимало проблем, відзначив М. Калмиков: написані так, що незрозуміло, як на практиці їх виконувати. Департамент комвласності та землі писав звернення до ВРУ, щоб народні депутати надали роз’яснення щодо виконання нових законів. «Відповідь була на диво короткою: дякуємо за увагу до нашої законотворчої діяльності, чекаємо, поки Кабмін напише роз’яснення».

Напівзруйнований будинок на Васильєвській, 137.

Ще міськраді запропоновано прийняти рішення, які дозволять орендаторам комунального майна зробити невід’ємні поліпшення цього майна. Наприклад, один такий об’єкт – розвалена будівля на вулиці Васильєвській, 137. Це розмальовані руїни, що бовваніють на з’їзді з мосту через Дніпро з правого боку, трохи не доїжджаючи нового супермаркету АТБ. Мешканців виселили ще на початку століття, будинок частково згорів під час пожежі.

Останніх мешканців будинку виписали з нього ще 2 роки тому, розповів пан Калмиков, будинок виведено з житлового фонду та здано в оренду торік.

Тепер, якщо орендатор зробить за свій рахунок невід’ємні поліпшення об’єкту, то він отримає першочергове право викупити його, зауважили депутати.

Раніше міськрада не приймала такі рішення, бо старий закон інакше регламентував цей процес – згоду на поліпшення надавав департамент комвласності, пояснив директор департаменту.