Загроза відключення електроенергії в лівобережній поліклініці та ранковий сморід на Соцмісті Кам’янського

Через нюанси медреформи лівобережний центр надання первинної медичної допомоги не може платити за електроенергію. Тепер міське самоврядування мусить терміново приймати рішення про тимчасову схему оплати через іншу юридичну особу.

Автор: Валентин Фіголь.

Дві юрособи – один лічильник

Незвична проблема постала нагально перед міським самоврядуванням. Про неї розповіла депутатам міськради та членам міськвиконкому Наталія Ктитарова, директор міського управління охорони здоров’я.

Медична реформа в Україні розділила медзаклади на первинну та вторинну ланки допомоги (колишні поліклініки та лікувальні стаціонари). Так вийшло, що в будівлі колишньої лівобережної поліклініки №1 тепер розташовані медзаклади первинної та вторинної допомоги. Це дві окремі юридичні особи. Але в будинку залишилась єдина система електропостачання і один лічильник. І тепер два заклади не можуть поділити між собою видатки за електроенергію. Отже, існує небезпека вимкнення електроенергії  лікарям через несплату, наголосила Н. Ктитарова.

Тепер міське самоврядування мусить викручуватись з цієї нестандартної ситуації. Треба зробити офіційну межу розділення енергоспоживання двох медичних закладів, пояснив Олександр Чернишов, перший заступник міського голови Кам’янського. Але поки самоврядування звернеться до ДТЕК. Поки енергопостачальники зроблять проект такого розмежування – пройде чимало часу. А доти міська рада своїм рішенням дозволить двом закладам платити за одним лічильником гуртом. Це тимчасовий захід, єдино можливий наразі, підкреслив О. Чернишов.

Нічний напад забруднювачів

На ядучий сморід, що заважав дихати, скаржились зранку 18 серпня мешканці Соцміста та БАМу. За численними свідченнями мешканців, смерділо якоюсь «хімією» на кшталт паленої гуми чи пластмаси. Пахтіло з боку коксохімічного заводу в Південному районі міста.

Були звернення від мешканців щодо неприємного запаху, підтвердив Юрій Лисяк, директор департаменту охорони природи Кам’янського. Фахівці департаменту перевірятимуть інформацію. Зокрема, направлять звернення до керівництва потенційних забруднювачів – чи не було в них якихось нештатних ситуацій чи понаднормових викидів.

У міста в Південному районі є піст спостереження за станом атмосфери. Але, за визнанням Ю. Лисяка, його даними не можна користуватись для висування претензій якомусь конкретному забруднювачу – прилади неточні, їх треба міняти…