Андрій Білоусов назвав основні досягнення за свою «п’ятирічку»: «Нам справді є чим пишатися!»

На цьому тижні Андрій Білоусов, міський голова Кам’янського, не тільки заявив про намір знову балотуватись на посаду мера, але й відзвітував за п’ять років керування містом. У інтерв’ю засобам масової інформації він заявив, що усі його досягнення – це успіх його команди.

Автор: Сергій Гузь.

«Я став мером Кам’янського в листопаді 2015 року. Якщо б зараз була змога повернутися в минуле, то 5 років тому наше місто було брудним, майже не освітленим, з повною відсутністю доріг. Центральний парк був більше схожий на філіал міського звалища – захаращений сміттям та гілляками. Питання навіть не в тому, що він не був реконструйований, а елементарне прибирання сміття в місті не проводилось» — починає своє інтерв’ю зі спогадів міський голова.

Нагадаємо, Андрій Білоусов був обраний більшістю голосів у другому турі на місцевих виборах 2015 року. Хоча він був на той час безпартійним, його кандидатуру підтримали партії «Блок Петра Порошенко» та «Батьківщина». Перші кілька місяців каденції почалися з важкого протистояння у міській раді, коли депутати довго не могли обрати собі секретаря, розділившись практично навпіл. Лише після довгих консультацій головне кадрове питання міськради було вирішено і вона почала працювати. Тож більшість ключових питань у розвитку міста почали вирішуватись лише з початком 2016 року.

«В першу чергу, мені довелося займатись прибиранням міста, відновленням вуличного освітлення та дорогами. В Кам’янському не було жодного місця, де люди могли б відпочити. Ми повністю реконструювали Центральний парк, привели в порядок місця загального користування, створили 16 міні-парків та скверів, і тепер в кожному районі міста у нас є місця, куди люди можуть прийти та відпочити, — пригадує та одночасно звітує Андрій Білоусов. – Ми відновили непрацюючі ліфти в нашому місті, створили три Центри надання адміністративних послуг – до цього не було жодного!»

Андрій Білоусов особливо пишається створеними ЦНАПами, один з яких займає перше місце в Україні по кількості послуг, що надаються мешканцям міста – більше 400. Також особливою гордістю мера є створення в Камянському аварійної та диспетчерських служб, які значно спростили мешканцям міста звернення до комунальних служб у разі виникнення аварійних ситуацій. Сьогодні і справді не кожний пригадає, як воно було раніше додзвонитися хоч кудись, аби приїхали електрики чи слюсарі усунути проблему в будинку чи помешканні.

Міський голова звертає увагу в інтерв’ю на величезний обсяг роботи з ліквідації так званих «наливайок» — кіосків та генделиків, де торгували алкоголем на розлив. За п’ять років в місті закрито більше 150 подібних точок продажу.

«За останні 5 років ми зайнялися капітальним ремонтом відділень наших лікарень, створили другу сцену для міського театру, реконструювали два басейни, збудували цілий ряд спортивних об’єктів і відновили будівництво арени «Євробаскет», яка залишалась недобудованою з 2015 року, — звітує міський голова щодо успіхів у розбудові нової інфраструктури міста. – В місті реконструювали спорткомплекс «Прометей», збудована одна амбулаторія і ще одна знаходиться в процесі будівництва. Ми з нуля збудували два дитячі садки та один реконструювали».

Ще два досягнення, на думку міського голови, це непомітне для більшості мешканців міста скорочення штату чиновників на 25% та початок децентралізації опалення в місті. «В цей опалювальний сезон наше місто буде споживати у два рази менше газу, ніж в минулому році, так як ми переходимо на альтернативні види палива» — пояснює Андрій Білоусов.

В інтерв’ю міський голова Кам’янського наголосив, що усі ці досягнення сталися, у тому числі, завдяки двом факторам: об’єднанню людей, які зацікавлені у розвитку міста, та вмінню співпрацювати з владою на вищих рівнях.

«Більше року тому я створив партію «Бджола». Це наш міський проект, і він має одну єдину мету – розвиток міста Кам’янське. У нас ніякої політики немає. Лікар, металург, вчитель… Партія об’єднує людей, які переживають за розвиток міста. Я входжу в цю політичну силу та з нею буду йти на вибори» — пояснює вибір команди Андрій Білоусов.

Що стосується співпраці з органами влади вищого рівня, то, на його думку, «коли людина стає мером, вона має окремі свої бажання та амбіції прибрати в сторону задля того, щоб домогтися позитивних результатів для міської громади». Андрій Білоусов переконаний, що гарні стосунки з керівництвом області чи держави надають можливість краще контактувати з ними для рішення міських питань: «Я як ніхто інший зацікавлений в тому, щоб ці стосунки були гарними. Вони такими і є. Я завжди прагну гарних стосунків. А як має бути інакше?»

Підсумовуючи своє керівництво містом Андрій Білоусов заявив в інтерв’ю: «За ці 5 років в місті зроблений величезний обсяг робіт. І якщо порівнювати з тим, що було раніше, то нам є чим пишатися!»

Читайте також: