Оновлення в Кам’янському: реалії та мрії

Масштабні роботи з оновлення тривають на центральних вулицях Кам’янського. Від того, що робиться сьогодні, залежить, як місто виглядатиме завтра і, мабуть, післязавтра. Будуючи  майбутнє, незайве згадувати минуле – хоча б для того, щоб не повторювати вчорашніх помилок.

Автор: Валентин Фіголь.

Оновлення сьогодні…

У Кам’янському почались роботи з капітального ремонту покриття біля трамвайної колії по проспекту Тараса Шевченка від площі майдану Героїв до вулиці Бурхана. Вартість робіт — 16 мільйонів гривень з міського бюджету. Департамент ЖКГ та капітального будівництва Кам’янської міськради уклав угоду з переможцем тендеру —  ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «БІЛДІНГ БУД»».

Днями в місті приступили до робіт по відновленню стадіону «Металург». Проект реалізують за ініціативою міського голови Андрія Білоусова завдяки фінансовій підтримці «Фонду розвитку Кам’янського».

25 серпня міський голова побував на об’єкті з перевіркою.

За словами директора футбольного спортивного клубу «Олімп» Михайла Підгурського, стадіон взятий в оренду у «Дніпровського меткомбінату» і сьогодні тут ведуться оновлювальні роботи.

«Проект великий, ми не зможемо реалізувати його в повному обсязі відразу, тому прийнято рішення виконати першочергові роботи, щоб в цьому році молода футбольна команда нашого міста — «Олімп» — могла тут тренуватися і проводити змагання. Саме поле знаходиться в хорошому стані. На майбутній рік ми запланували відновити трибуни зі східного боку на 1500 глядачів і повністю завершити реконструкцію стадіону», — сказав Михайло Підгурський.

Тренер команди і гравці подякували міському голові та президенту «Фонду розвитку Кам’янського» Олександру Іванову за прагнення відродити професійний футбол в місті.

«Вдячні нашому меру за те, що дає можливість хлопцям проявити свій талант і професіоналізм. Ми довго чекали на цю подію. Для нас це прекрасна можливість розвиватися і досягати нових вершин у спорті, прославляти рідне місто», — сказав тренер команди «Олімп» Антон Литовченко.

…і завтра

Повноцінне оновлення міста неможливе без озеленення – це аксіома містобудування. В 2008 році розробники Генерального плану Дніпродзержинська відзначали: місто на третину відстає від санітарних норм по озелененню. З того часу в місті майже не було планових посадок зелених насаджень і успішних прикладів спланованого озеленення.

«Саджати дерева де попало, як це робиться у нас зараз – неправильно!» — цитував автор ще в 2012 році тодішнього начальника міського управління з питань екології Андрія Можейка. В 2012 році, як розповідав тоді пан Можейко, міська влада Дніпродзержинська доручила управлінню екології розробку Програми комплексного озеленення міста. Програму мала розробляти Межрегіональна екологічна асоціація. В тому ж 2012 році на озеленення міста планувалось витратити 1,3 мільйон гривень.

Програма комплексного озеленення Дніпродзержинська так і лишилась мрією. Сьогодні лише на покіс трави місто витрачає вдесятеро більше грошей. І місто досі не має притомної стратегії озеленення. Цьогоріч закінчується термін дії Стратегії розвитку міста – програмного документу, в якому декларуються наміри міського самоврядування щодо розвитку Кам’янського. Програма озеленення міста має стати одним з розділів Стратегії.

В будь якому разі, розробка комплексу заходів з озеленення – справа майбутнього. Але готуватися вже варто: дерева не виростуть за рік. Навіть газона путнього не виростиш за рік.

Одне з основних питань озеленення – які рослини доцільно використовувати, щоб вижили в умовах відсутності поливу і затінку. Тобто, найліпше озеленювати Кам’янське тими рослинами, які добре ростуть в посуху і спеку, не потребують догляду і не є тендітними. І тут може стати в пригоді рослина, схожа на базилік. Колись її сіяли на клумбах і в палісадниках. Сьогодні цей бадьорий брунатний стовбурець висотою близько метра можна побачити в будь якому місці – росте сам без видимого догляду, витримуючи посуху.