Про загиблих в АТО українських військових згадували сьогодні в Кам’янському

День пам’яті захисників України відзначили сьогодні мешканці Кам’янського. Урочисті та просвітницькі заходи відбулись в центрі міста та історичному музеї.

Автор: Валентин Фіголь.

Урочистий захід до Дня пам’яті відбувся вранці, 29 серпня, біля меморіалу на майдані Героїв. Представники міського самоврядування, ветерани АТО, небайдужі мешканці міста зібрались на майдані, щоб нагадати собі та землякам про жертви збройного протистояння сусідів.

Тимчасом в міському музеї історії відкрилась виставка «Блокпост пам’яті». Вона присвячена збройному конфлікту в Україні в 2014-2020 роках. В експозиції – фотогалерея мешканців міста, які загинули з початку збройного конфлікту в Києві та бойових дій на території Донецької та Луганської областей.

Також експоновані предмети, що носять відбиток цих подій: елементи озброєння, особисті речі учасників. Серед експонатів виставки – напіврозплавлений під час пожежі скляний бокал, шматок оплавленої танкової броні, браслет, з якого можна зробити джгут…  Ще є Біблія, знайдена в зруйнованому вщент будинку і передана через волонтерів місцевому панотцю Феодосію.

«Форпост пам’яті», за словами директорки музею Наталії Буланової, має нагадувати про ціну змін у суспільстві.

День пам’яті захисників України, який відзначається 29 серпня – не святковий. В цей день фактично згадуються події кінця серпня 2014 року, коли українські збройні сили на марші опинились під нищівним обстрілом з усіх боків. Українці кажуть, що по них стріляли, в тому числі, й російські військовослужбовці. Росіяни цього не визнають.

Іловайський розстріл вважають наймасштабнішою поразкою українських збройних сил в АТО, було втрачено сотні людських життів. Офіційно, як вважає Ярослав Тинченко – історик, заступник директора Національного військово-історичного музею Міністерства оборони України, 366 осіб – загальна кількість втрат наших підрозділів за весь період Іловайської операції, тобто з 7 по 31 серпня 2014 року. І ця цифра враховує як ідентифікованих, так і не ідентифікованих осіб. Безпосередньо ж під час виходу «зеленим коридором» загинули 254 бійці.