Земельний демарш та підтримку підприємництва продемонстрували депутати міськради Кам’янського

На сесії 28 серпня депутати міської ради Кам’янського наполегливо «провалили» питання про набуття прав власності на земельні ділянки. В той же час міськрада підтримала звернення підприємців до парламенту щодо повернення деяких старих норм в закони, які регулюють звітність у малому бізнесі.

Автор: Валентин Фіголь.

Провал проекту рішення про набуття та припинення прав на користування землею в місті можна назвати безпрецедентним, принаймні, в цій каденції міської ради. Бувало, що рішення про землю взагалі не розглядали на сесії, перенісши на наступну. Але щоб депутати не підтримали проект, підготовлений департаментом комунальної власності та земельних питань – не пригадують навіть досвідчені посадовці.

Проект рішення передбачав надання дозволів на виділення певним особам та підприємствам в оренду ділянок землі комунальної вартості. Або, навпаки, припинення користування землею для інших суб’єктів. Наприклад, ТОВ «ТРЕЙД ІНВЕСТ ХОЛДИНГ» мало отримати кілька земельних ділянок для розміщення та обслуговування котельних. А у ТОВ «Науково-виробниче підприємство «ЕКОЛОГІЯ-ДНІПРО 2000»» планували вилучити земельну ділянку в районі шлакових відвалів ПАТ «ДМК». Торгівельним об’єктам в сквері проспекту Свободи хотіли продовжити оренду земельних ділянок. Бюджетним установам та закладам (школи, дитсадки тощо), згідно цього рішення, теж мали продовжити оренду землі, на якій знаходяться.

Проте, депутати не підтримали проект рішення. Голова постійної комісії з земельно-архітектурних питань Дмитро Дементьєв запропонував проголосувати ще раз – може, колеги просто не зрозуміли, за що голосують? Всі пункти проекту опрацьовані, зазначив Дмитро Щербатов, заступник міського голови з питань землі та власності. Було запропоновано переголосувати. Але повторне голосування не змінило позиції депутатів: для прийняття рішення все одно не вистачало голосів.

Тепер питання про надання та вилучення земельних ділянок буде виноситись на наступну сесію міськради – можливо, останню в цій каденції.

Також міськрада розглянула звернення підприємців, в якому бізнесмени просили міське самоврядування про підтримку своїх вимог.

Підприємці Кам’янського звернулись до міського голови Андрія Білоусова з проханням підтримати їхні вимоги до парламенту. Про це розповіла Галина Залога, голова профспілки підприємців в Кам’янському.

Бізнесмени вимагають від ВРУ скорішого прийняття законів, які мають захистити спрощену систему оподаткування від знищення. Мова про те, щоб відмінити на законодавчому рівні деякі урядові новації в сфері контролю за розрахунками.

Наприклад, підприємці вимагають скасування касових апаратів та «кешбеку» (премії за викриття підприємця, який приховує дохід) для «спрощенців». Також є вимога відновити ведення книг обліку доходів. Без цієї книги податкова вимагає підтверджувати об’єми розрахунків первинними документами. Тобто при перевірці підприємець має надати документ, який підтверджує кожен розрахунок (касові чеки на всі покупки, наприклад).

Законопроекти, які відміняють згадані норми, вже лежать в парламенті і чекають на розгляд нардепами. Тож підприємці просили, щоб міська влада підтримала їхню вимогу розглянути законопроекти якомога швидше.

Міська рада підтримала звернення підприємців.