Компенсацію за укус безпритульної собаки відсудила мешканка Кам’янського

Компенсацію за укус безпритульної собаки відсудила мешканка Кам’янського

Виплатити постраждалій від нападу собаки компенсацію міську раду Кам’янського примушує судове рішення. Процес тягнувся півтора роки.

Автор: Валентин Фіголь.

Дніпровський апеляційний суд 2 вересня залишив в силі рішення Заводського районного суду, яким було задоволено позов мешканки Кам’янського до міської ради про стягнення матеріальної та моральної шкоди, заподіяної нападом бездомного собаки.

Сам напад відбувся в лютому 2019 року. «Вчора в місті на мене напав великий бродячий собака, напав ззаду, провокації не було, вкусив за ногу вище коліна, – написала Наталія, постраждала, 15 лютого 2019 року. – Відразу звернулася в лікарню, зробили все необхідне, уколи, сироватки. Лікар каже: “Гляньте яка стопка карток, тільки тих хто в даний момент проходить лікування від укусу бродячих собак”».

Жінка одразу вирішила не залишати історію просто так, а отримати компенсацію за завдану шкоду: «До собаки претензій не маю – життя в нього собаче. А ось влада повинна вживати гуманних заходів до тварин, щоб люди почувались безпечно. Верховний Суд прийняв рішення – якщо людину вкусив бродячий собака, то вона має право на компенсацію матеріальної та моральної шкоди від міської влади: http://reyestr.court.gov.ua/Review/79412157….».

За справу в суді взялось адвокатське об’єднання «Дніпролекс». «Це невластивий для нашого адвокатського об’єднання напрямок, але для створення в місті прецеденту ми вирішили зайнятися цією справою», – прокоментував адвокат Іван Переверзєв.

В судовому розгляді, розповів адвокат, представники відповідача категорично заперечували проти стягнення шкоди з міської ради, мотивуючи це тим, що в нападі собак на жителів міста вина міської ради відсутня, а нести відповідальність за подібні випадки повинно комунальне підприємство «Благоустрій», на яке покладено завдання з регулювання чисельності бездомних собак.

Однак, дані аргументи були обгрунтовано відкинуті судами, які погодилися з аргументом адвокатів позивачки: наявність в статуті комунального підприємства певних видів діяльності, а також впровадження міською радою програм з регулювання чисельності тварин не знімає з міської ради відповідальності за заподіяну громадянину шкоду.

Також суди задовольнили клопотання про часткове відшкодування позивачці вартості правових послуг адвокатського об’єднання, пов’язаних з супроводом цієї справи. В даному питанні районний суд зменшив суму відшкодування, однак суд апеляційної інстанції по скарзі правників збільшив цю суму до максимально можливого значення в умовах спору.

Нагадаємо, в цьому році в Кам’янському почалось будівництво притулку для безпритульних тварин. На серпневій сесії міської ради було утворено КУ «Притулок для тварин» і оновлено Програму регулювання чисельності тварин гуманними методами.