Компенсацію за укус безпритульної собаки відсудила мешканка Кам’янського

Виплатити постраждалій від нападу собаки компенсацію міську раду Кам’янського примушує судове рішення. Процес тягнувся півтора роки.

Автор: Валентин Фіголь.

Дніпровський апеляційний суд 2 вересня залишив в силі рішення Заводського районного суду, яким було задоволено позов мешканки Кам’янського до міської ради про стягнення матеріальної та моральної шкоди, заподіяної нападом бездомного собаки.

Сам напад відбувся в лютому 2019 року. «Вчора в місті на мене напав великий бродячий собака, напав ззаду, провокації не було, вкусив за ногу вище коліна, — написала Наталія, постраждала, 15 лютого 2019 року. — Відразу звернулася в лікарню, зробили все необхідне, уколи, сироватки. Лікар каже: «Гляньте яка стопка карток, тільки тих хто в даний момент проходить лікування від укусу бродячих собак»».

Жінка одразу вирішила не залишати історію просто так, а отримати компенсацію за завдану шкоду: «До собаки претензій не маю – життя в нього собаче. А ось влада повинна вживати гуманних заходів до тварин, щоб люди почувались безпечно. Верховний Суд прийняв рішення — якщо людину вкусив бродячий собака, то вона має право на компенсацію матеріальної та моральної шкоди від міської влади: http://reyestr.court.gov.ua/Review/79412157….».

За справу в суді взялось адвокатське об’єднання «Дніпролекс». «Це невластивий для нашого адвокатського об’єднання напрямок, але для створення в місті прецеденту ми вирішили зайнятися цією справою», — прокоментував адвокат Іван Переверзєв.

В судовому розгляді, розповів адвокат, представники відповідача категорично заперечували проти стягнення шкоди з міської ради, мотивуючи це тим, що в нападі собак на жителів міста вина міської ради відсутня, а нести відповідальність за подібні випадки повинно комунальне підприємство «Благоустрій», на яке покладено завдання з регулювання чисельності бездомних собак.

Однак, дані аргументи були обгрунтовано відкинуті судами, які погодилися з аргументом адвокатів позивачки: наявність в статуті комунального підприємства певних видів діяльності, а також впровадження міською радою програм з регулювання чисельності тварин не знімає з міської ради відповідальності за заподіяну громадянину шкоду.

Також суди задовольнили клопотання про часткове відшкодування позивачці вартості правових послуг адвокатського об’єднання, пов’язаних з супроводом цієї справи. В даному питанні районний суд зменшив суму відшкодування, однак суд апеляційної інстанції по скарзі правників збільшив цю суму до максимально можливого значення в умовах спору.

Нагадаємо, в цьому році в Кам’янському почалось будівництво притулку для безпритульних тварин. На серпневій сесії міської ради було утворено КУ «Притулок для тварин» і оновлено Програму регулювання чисельності тварин гуманними методами.