Завод «Рокобан» в Кам’янському: обладнання встановлене, але не працює

Завод «Рокобан» в Кам’янському: обладнання встановлене, але не працює

Таємниче обладнання на проммайданчику, арендованому ТОВ «Рокобан» – котел для спалювання сміття, але не до кінця змонтований і не працюючий. Таку відповідь отримали посадовці Кам’янського департаменту екології, відвідавши територію майданчика біля станції «Баглій».

Автор: Валентин Фіголь.

На майданчику західніше вулиці Горобця, де ТОВ «Рокобан» збирався будувати завод з переробки небезпечного сміття, встановлено обладнання. Схоже на котел-утилізатор. Цю новину мешканці міста, невдоволені наміром підприємців відкрити в місті ще одне екологічно неблагонадійне виробництво. Обговорюють вже третю добу.

У зв’язку з цим сьогодні за дорученням міського голови Андрія Білоусова на майданчик виїхала спеціальна комісія у складі керівництва департаменту екології, представників поліції, депутатів та ЗМІ.

Обладнання ще не повністю змонтоване, прокоментував побачене Юрій Лисяк, директор департаменту, і не працює. Як пояснив візітерам представник «Рокобану», обладнання змонтували ще півтора роки тому – не очікували, що будуть проблеми з отриманням дозволу. Якщо дозволу не буде – обладнання демонтують і поставлять деінде, додав представник забудовника.

«Ми зафіксували, що ніякої діяльності підприємство не веде. Згідно з чинним законодавством дозвіл на викиди дає Київ, не питаючи дозволу в міста та його жителів. Проте, ми і далі будемо пильно стежити за діями міністерства, яке повинно заборонити або дозволити підприємству працювати. А також продовжимо боротися і відстоювати інтереси міста та його жителів», ‑ сказав директор департаменту екології та природних ресурсів міської ради Юрій Лисяк.

На тому ж майданчику посадовці виявили якесь виробництво, де випалювали гуму. «Там працюють двоє якихось людей, чорних від кіптяви, як африканці!..» – розповів Ю. Лисяк. Він дав завдання підлеглим – перевірити, що це за виробництво…

Зі свого боку, журналісти «Пильного погляду» теж не помітили ознак роботи установки на майданчику «Рокобану». Деякі патрубки обладнання взагалі не під’єднані.

Аби не допустити відкриття в місті ще одного шкідливого виробництва, департамент екології та природних ресурсів міської ради направив запити й звернення в усі контролюючі органи, профільні міністерства та інші інстанції.