Посуха відсуває початок грибного сезону на Дніпропетровщині

Посуха відсуває початок грибного сезону на Дніпропетровщині

Холодна посуха – вірогідна причина того, що в лісах навколо Кам’янського мало грибів. До того ж, не всі гриби можна їсти, нагадують лікарі про недавні випадки отруєння.

Автор: Валентин Фіголь.

Гриби будуть пізніше

Малувато в лісі грибів, як для середини вересня, зауважують місцеві грибники.

Гриби, як написано в підручниках і підтверджують вчені-біотехнологи, полюбляють тепло і вологу. А у нас ночі холодні, а дощів нема. Тому гриби ростуть повільно.

Ця ситуація сьогодні характерна і для Полтавщини. Хоч традиційно там місця більш вологі, ніж Дніпропетровщина, але в цьому році посуха помітна і у північних сусідів. По селах спостерігається помітне висихання колодязів та джерел.

Але вже Чернігівщина хвалиться здобиччю з лісових грибів, Київщина, Рівненщина та Житомирщина – теж. «У нас грибам вистачає туманів та роси». – пишуть тамтешні природознавці.

На Чернігівщині з грибами все гаразд

Варто трохи почекати, радять досвідчені грибники з профільних спільнот.  Після дощів або хоч під час листопаду, коли опале листя грітиме вологу землю…

«Холодна посуха» – цей термін українські метеорологи вжили в середині серпня, прогнозуючи погоду початку осені.

Небезпечні ласощі

Одна родина з трьох осіб в Кам’янському вже отруїлася грибами на початку вересня. Люди поїли грибів, схожих на опеньки – і потребували опісля медичної допомоги.

Гриби можуть бути небезпечні навіть якщо вони їстівні. Гриби – фактично, плодові тіла грибниці, поглинають з атмосфери і грунту токсичні для людей речовини. Наприклад, якщо гриби ростуть поблизу джерела забруднень.

Про основні профілактичні заходи та першу допомогу в разі отруєння грибами нагадують фахівці Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту.

Більшість отруєнь обумовлені вживанням грибів, придбаних у приватних осіб на ринках та в місцях несанкціонованої торгівлі.

Якщо вже їсти дикорослі гриби, то хоч обережно, закликають лікарі. Не ризикуючи сумнівними грибами з сумнівних місць. Не застосовуючи «домашніх» методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібної ложки – вони помилкові. Срібло темніє від взаємодії з амінокислотами, які є й у їстівних, і в отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, який також міститься в усіх грибах.

При отруєнні грибами дуже важливо своєчасно звернутися за медичною допомогою. Чим раніше токсини будуть виведені з організму, тим більше шансів у потерпілого вижити.

Основні симптоми отруєння грибами: головний біль, запаморочення, загальна слабкість, спрага, нудота, блювання, пронос із кров’ю, який супроводжується болем у животі.

Перша допомога – промити шлунок: випити підсоленої води та викликати у потерпілого блювання.

Не зважаючи на тимчасове поліпшення самопочуття після промивання шлунку, слід терміново викликати лікаря для надання кваліфікованої медичної допомоги;

Отруєння грибами важко піддається лікуванню, акцентують медики.