Виборча кампанія в Кам’янському: одні кандидати реєструються, інші затягують до останнього

Нинішня виборча кампанія вирізняється своєю скороплинністю. Часу на офіційну агітацію у партій та кандидатів вкрай обмаль – лише місяць. За Виборчим кодексом України таку агітацію можна розпочинати лише після офіційної реєстрації кандидата чи списку партії. Але ось парадокс: досі Кам’янська міська територіальна виборча комісія  зареєструвала лише трьох кандидатів на посаду міського голови та кілька партійних списків.

Автор: Сергій Гузь.

Місто ось вже місяць з нетерпінням чекає дізнатися основних претендентів на посаду міського голови та кандидатів у міськраду, тоді як самі кандидати та партії досі не спішать реєструватись у виборчкомі. Хоча до завершення кампанії з висування залишилось усього два дні.

Така поведінка кандидатів дивує. Адже логіка цієї виборчої кампанії у тому, щоб якнайшвидше почати офіційну агітацію. Особливо це стосується тих кандидатів, які не мають поки що великого рейтингу чи політичної впізнаваності. Та все відбувається навпаки – першими якраз реєструються ті, хто має достатній політичний досвід.

Так, посвідчення №1 кандидата на посаду міського голови Кам’янського отримав чинний голова Андрій Білоусов, якого висунула партія «Бджола». Серед інших претендентів поки що офіційно на сайті міськвиборчкому опубліковані протоколи реєстрації Сергія Павлюка, з «Українського вибору» Александра Вілкула, та Андрія Іванченко, з партії «Сила людей».

Не краще ситуація і з реєстрацією партійних списків до міськради. Поки що офіційну реєстрацію пройшли лише дві партії: «Пропозиція», список якої очолює Олена Демішева, та «Основа» на чолі з Олегом Морозом.

Олена Демішева (в центрі) та інші учасники партконференції «Пропозиції»

Партія «Бджола», як ми повідомляли вчора, на позачерговій конференції внесла зміни до свого списку, який очолив міський голова Андрій Білоусов. Тож список цієї партії пройде перереєстрацію.

Усі інші партії, схоже, затягнули реєстрацію через невизначеність зі списками, як от в «Батьківщині», чи, можливо, брак коштів на реєстрацію. Тож про їх кандидатів ми вже дізнаємося в останні два дні реєстрації висуванців.

Читайте також: