Змагання з рибної ловлі серед любителів — «День юшки 2020» — відбудуться в Кам’янському

«День юшки» пройде в суботу, 3 жовтня, на острові Зелений. Організатори заходу розповіли про змагання докладніше.

Автор: Валентин Фіголь.

Загальні правила

«День юшки» — один з проектів партиципаторного бюджетування, який переміг в конкурсі. Захід проводиться за гроші «бюджету участі». Кошти для створення призового фонду отримані з двох основних джерел: 60 тисяч гривень перераховуються з бюджету Кам’янського, спонсорська допомога фірм-виробників рибальського спорядження, рибальських магазинів, добровільна участь приватними внесками.

Карантинні обмеження внесли свої корективи в програму фестивалю, зазначила Людмила Гончаренко, куратор «бюджету участі» від міського самоврядування: скасовані концерт, розважальні заходи за участю великої кількості людей, централізоване частування їжею.

Місце проведення заходу, як розповіли його організатори Валентин Корж та Олег Вергун: Кам’янське, верхня за течією Дніпра частина острова Зелений в сторону лівого берега (від верхнього зрізу острова Зелений до верхнього зрізу острова Дубовий).

Спуск до місця змагань вже привели в порядок

Мета заходу: налагодження живих контактів між рибалками, популяризація любительського рибальства, активного відпочинку на природі та здорового ставлення до навколишнього середовища серед дітей і дорослих Кам’янського.

Територіальні обмеження щодо участі: в змаганнях можуть взяти участь тільки жителі Кам’янського і його найближчих околиць. Для іногородніх може бути зроблено виняток, якщо вони є членами групи «Риболовля в Кам’янському та околицях» і активно брали участь в рибальському житті міста, підготовці даного фестивалю.

Реєстарція учасників розтягнута на три години. З 5:30 до 8:30.

Загальний старт: о 6:00 для всіх, до цього моменту можна лише проміряти глибини. Приступати до лову після 8:30 заборонено.

Остаточне завершення змагальної частини: 12:00 для всіх. За бажанням можна завершити раніше. Зважування буде проводитися з 11:00 до 12:00.

Загальна акваторія змагань: обмежена територією острова Зелений (не вище острова Пательня, він же Пташиний або безіменний, для човнярів) і верхнім краєм острова Дубовий у Другому Річище. Збір, реєстрація, адмінштаб та інші заходи будуть базуватися в районі пляжу вище моста (де зазвичай спускають човни і залишають машини).

Розстановка по місцях: так як жеребкування і попередньої розбивки по секторах немає, то вибір місця в межах загальної території заходу залишається за учасниками в наступній послідовності: зареєструвалися, пішли шукати собі місце. Якщо є бажання потрапити на конкретну точку острова, можна займати живу чергу на реєстрацію. Вибирати і займати точку до реєстрації та персонального номера — забороняється.

Минулого року довелося змагатися за екстремальних погодних умов. Цього року синоптики теж обіцяють дощик під час змагань

Є один спосіб попередньо «застовпити місце». При бажанні можна собі зробити просіку. Якщо ви підтвердите фотоматеріалами, що це ви її зробили з нуля, то її можна забронювати на змагання (фото стіни очерету, ваше фото за роботою з датою на камері, фото готової просіки).

Визначення переможця: по максимальному загальній вазі улову. Так як добова норма вилову становить 3 кілограми, то перелов слід випустити після контрольного зважування і фіксації у суддів.

Наживка, насадки й підгодовування: без обмежень.

Категорії учасників

«Діти». До 16 років включно. Нижня планка не обмежена. Допускаються до лову мирної риби виключно з берега. Не більше двох вудилищ на людину, не більше двох гачків на оснащенні, не більше 2,5 метрів берега. У категорії «Діти» заборонено: дорослим ловити замість дитини, ловля вскладчину, в один садок. Допускається лише допомога при розплутуванні «бороди», заміні гачка, ремонту оснастки, роботі підсакою та інше подібне.

Найщасливіша категорія учасників фестивалю: діти та організатори

«Берег — мирна риба». Ця категорія займає місця по березі від верхівки острова, до верхнього зрізу острова Дубовий, в сторону Другого Річища. Допускається застосування не більше двох вудилищ будь-якого типу одночасно, і не більше двох гачків на одному оснащенні. Дозволяється зміна типу оснащення по ходу змагань (можна поміняти вбивцю на фідер, пружину, поплавок або на що хочете). Не допускається перехід з однієї категорії в іншу. Забороняється об’єднувати улови, «годувати» рибу важкими предметами і заготовляти рибу заздалегідь. Також заборонені трійники будь-якого розміру. Порушники будуть зніматися зі змагань.

«Човен — мирна риба». Акваторія для цієї категорії: не вище зрізу Зеленого і не нижче Дубового острова. Забороняється якір поблизу Зеленого, в зоні лову категорії «Берег — мирна риба». По дві снасті на людину максимум, без застосування трійників будь-якого розміру і заборонених правилами любительського рибальства снастей. Екіпажі не більше двох осіб. Улов при контрольному зважуванні ділиться на кількість членів екіпажу. При собі мати рятувальні засоби. Заборонено брати в човен дітей молодше 16 років. Перед відходом з берега обов’язково надати борт до огляду берегового судді і отримати відмітку в особистому номерку учасника. Також забороняється швартуватися і близько контактувати з іншими човнами. На воді буде суддівське судно.

Декому минулого року пощастило піймати трофейну рибку. Але вже після змагань…

«Берег — хижак». Бродять зі спінінгами, де хочуть в межах загальної території змагань, але за умови, що не створюють перешкод іншим учасникам. Категорична заборона одна — відвідний поводок і відвертий драк. Спійману рибу бажано продемонструвати береговому судді. У разі його віддаленості зафіксувати на телефон з виставленою датою і часом.

Призи та цінні подарунки від спонсорів. Організатори залишили інтригу, лише обмовились, що серед усього іншого переможців і деяких призерів чекають гребні надувні ПВХ човни фірми BARK.

На змаганнях буде медик, екіпаж правоохоронців, рятувальники і біотуалети.

Прибирання території перед фестивалем

Організатори влаштували 27 вересня прибирання території острову, де проходитимуть змагання. Добровольці зібрали кілька десятків лантухів зі сміттям, покинутим відпочиваючими.

Оргкомітетом, враховуючи неоціненну і добровільну допомогу в підготовці змагань, прийнято одноголосне рішення зробити преференцію учасникам недільника з прибирання острова. Вони спочатку можуть вибрати вільне місце (стосується тільки берега), покласти спорядження на обрану точку і піти реєструватися. Вони заслужили це право безкорисливістю і готовністю допомогти у важкий момент, зауважують організатори змагань.

Читайте також: