Через скасування монети у 25- копійок проїзд в транспорті Кам’янського подорожчає на п’ятак

Автор: Валентин Фіголь.

З 1 жовтня виводяться з обігу банкноти до 2003 року випуску та монети номіналом 25 копійок. Таке відбувається згідно Постанов НБУ №№ 116, 117: https://bank.gov.ua/ua/legislation/Resolution_12082020_117

В Кам’янському на чотирьох міських маршрутах є тариф  5,75 гривень, розповів Дмитро Конельський, начальник міського управління транспорту та зв’язку Кам’янського.

Для цих маршрутів від завтра стане неможливо давати здачу пасажирам. Але перераховувати тарифи і приймати відповідне рішення міськвиконкому не доведеться, зазначив посадовець. В Постанові Нацбанку написано: «Юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (крім банків), відокремленим підрозділам юридичних осіб, фізичним особам, які здійснюють підприємницьку діяльність:проводити заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) за правилами, визначеними Постановою № 25)».

Постанова Правління Національного банку України від 15 березня 2018 року № 25 “Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів”.(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0025500-18#Text) вказує, як саме проводиться заокруглення цін: «1) сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

2) сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок».

Отже, з 1 жовтня перевізники на 4 маршрутах можуть заокруглити вартість проїзду в бік збільшення на 5 копійок – до 5,80 грн.