Про підтримку руху самоорганізації населення міським самоврядуванням Кам’янського

Як зазвичай, восени плануються міські Програми на наступний рік. Чим міське самоврядування збирається підтримувати органи самоорганізації містян та ОСББ?

Автор: Валентин Фіголь.

Про плани влади щодо підтримки руху самоорганізації населення наприкінці поточного року та в 2021 році розповів Дмитро Губський, начальник міськвідділу сприяння діяльності ОСН.

Зокрема, Програма підтримки ОСН передбачає виділення 3,2 мільйонів гривень на благоустрій територій приватного сектору. Благоустрій – це, передусім, покіс карантинних трав у приватному секторі, обрізка дерев, прибирання сміття, яке збирається під час масових добровільних заходів з благоустрою.

Косіння карантинних трав в приватному секторі сьогодні організоване за такою схемою: вуличкоми збирають заявки з вулиць, передають інформацію до відділу сприяння ОСНам, а відділ фінансує роботи згідно заявок.

Посадовці якраз готують нову Програму підтримки ОСН, бо дія старої закінчується. Нова Програма передбачає фінансування в розмірі 3,4 мільйони гривень.

Серед інших витрат за Програмою – заробітна платня (мінімальна) чотирьом головам районних ОСН та матеріальна підтримка по 3,2 тисячі гривнів щомісячно – вуличкомам.

Ще один напрямок підтримки владою в Кам’янському руху самоорганізації населення – співфінансування ремонтних робіт в ОСББ.

На 2021 рік заявки на співфінансування подали 28 ОСББ, розповів Д. Губський. Загальна сума заявок – 6 мільйонів гривень. В цілому ж на Програму підтримки ОСББ з міського бюджету закладається 18 мільйонів гривень на наступний рік.

В 2020 році фінансування Програми було в розмірі 15 мільйонів. За Програмою ОСББ має профінансувати 15% витрат на ремонт чи модернізацію будинку – решту платить місто.

«Активність ОСББ зростає, але багато хто ще боїться, — прокоментував діяльність ОСН посадовець. – Вони часом не можуть зібрати грошей навіть на якусь дрібницю… Є такий житловий кооператив, де люди платять по 20 гривень за квартиру і не бажають нічого підвищувати! Звичайно, на такі гроші вони нічого не спроможуться відремонтувати…»