Міське самоврядування Кам’янського забирає землю в «РОКОБАНА» і прибирає опале листя

Кам’янська міська рада днями розгляне, як повернути до земель громади ділянку, на якій збирається будувати свій завод ТОВ «Рокобан».

Але влада має намір прибрати з міста не тільки потенційно небезпечне виробництво: оголошено місячник прибирання опалого листя.

Автор: Валентин Фіголь.

«Рокобан» хочуть офіційно позбавити ділянки

Проект рішення щодо земельної ділянки для розміщення заводу ТОВ «РОКОБАН» з переробки небезпечних відходів внесено  додатковим питанням до порядку денного сесії міської ради Кам’янського, запланованої на 16 жовтня. Про це повідомив на передсесійному брифінгу Олександр Залевський, секретар міської ради.

В проекті рішення сесії – доручення департаменту комунального майна та земельних відносин: розібратись, на чиїй землі та на яких підставах збирається «РОКОБАН» розташувати своє виробництво.

Нагадаємо, як розповів днями міський голова Андрій Білоусов, ділянка землі по Баглійському провулку, 2, використовувалась приватним підприємством «Зевс» на підставі державного акту про постійне користування, виданому в 2001 році. Міське самоврядування не надавало жодних дозволів «РОКОБАНУ» користуватись цією ділянкою, підкреслив А. Білоусов.

Як стало відомо, у «Зевса» ділянку орендувало ТОВ «Адрастея». А в жовтні 2019 року «Адрастея» здала в оренду нежитлові приміщення на земельній ділянці ТОВ «РОКОБАН» для промислових потреб. Про це розповіла в листі до міського голови директорка «Адрастеї» пані Дерев’янко. Вона повідомила також, що заборонила орендарям встановлювати на орендованій території будь яке обладнання, і взагалі вирішила розірвати угоду оренди з «РОКОБАНОМ».

Міське самоврядування, однак, має намір підстрахуватись ще відповідним рішенням міськради. Тому на останню в цій каденції сесію готується доручення посадовцям – позбавити «РОКОБАН» можливості використовувати землі Кам’янського для розміщення екологічно небезпечного виробництва.

Не спалювати, а утилізувати

Але, на жаль, промисловці з екологічно небезпечними технологіями – далеко не єдина загроза безпеці довкілля в Кам’янському. Мешканці і самі вміють нашкодити – зокрема, спалюючи в місті рослинні рештки. Дим від такого спалювання щороку стає ще однією екологічною загрозою здоров’ю людей.

Щоб попередити і нейтралізувати цю загрозу, міський голова Андрій Білоусов видав розпорядження про проведення у Кам’янському місячника з прибирання опалого листя з 7 жовтня по 7 листопада.

Такі місячники проводяться у Кам’янському восени щорічно і мають на меті приведення об’єктів та елементів благоустрою міста в належний санітарний стан. Планується, що участь у загальноміському заході візьмуть підприємства, заклади та організації різних форм власності, як упорядкують закріплені за ними території.

Приймати та утилізувати зібране листя буде підприємство «Комунальник».

Нагадаємо, що минулої весни в Україні було збільшено штрафи за спалювання рослинності. Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також було внесено зміни до статей 241 та 245 Кримінального кодексу України, згідно з якими штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами тепер становитимуть від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи зросли до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.