Українці за медичні коноплі, гарантії безпеки та довічне ув’язнення корупціонерів: результати президентського опитування

Результати соціологічного опитування «5 питань від Президента» опублікувала соцгрупа «Рейтинг». Опитування проходило вчора по всій Україні паралельно з місцевими виборами.

Автор: Валентин Фіголь.

Про результати опитування повідомив директор соцгрупи «Рейтинг» Олексій Антипович, презентуючи на пресконференції підсумки екзитполу.

За результатами, право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, підтримують 78% тих, хто брав участь у місцевих виборах і в опитуванні, 10% — не підтримують, 12% — не змогли відповісти. Водночас, серед тих, хто брав участь у виборах, але не брав участі в опитуванні Президента – 56% підтримують її, 13% — не підтримують, 31% — не змогли відповісти.

Легалізацію канабісу в медичних цілях для полегшення болю тяжкохворих підтримують 70% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 24% — не підтримують. Серед тих, хто брав участь у виборах, але не брали участь в опитуванні Президента, – 52% підтримують її, 28% — не підтримують, 20% — не змогли відповісти.

Ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах підтримують 81% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 16% — не підтримують. Серед тих, хто брав участь тільки у виборах, 63% підтримують її, 21% — не підтримують, 16% — не визначилися.

Ідею створення вільної економічної зони на території Донецької і Луганської областей підтримують 45% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 43% — не підтримують, 12% — не визначилися. Серед тих, хто брав участь лише у виборах, – 33% підтримують її, 39% — не підтримують, 28% — не визначилися.

Водночас скорочення кількості народних депутатів до 300 підтримують 95% тих, хто брав участь у виборах і в опитуванні, 4% — не підтримують. Серед тих, хто брав участь лише у виборах, – 81% підтримують її, 7% — не підтримують, 13% — не визначилися, інформують дослідники.

Загалом, за даними «Рейтингу», в опитуванні «5 запитань від Президента» найактивніше брали участь виборці партії «Слуга народу» (63% — брали, 37% — ні), а найменше — виборці партії «Європейська солідарність» (27% — брали участь, 73% — ні).

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський 13 жовтня у відеозверненні анонсував, що 25 жовтня, крім місцевих виборів, відбудеться всенародне опитування.

Українцям запропонували дати відповідь на п’ять запитань, які стосуються запровадження довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах, створення на Донбасі вільної економічної зони, скорочення кількості депутатів у Верховній Раді до 300, легалізацію медичного канабісу та порушення на міжнародному рівні питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом.

Опитування – не референдум, акцентував Президент, тому результати не матимуть юридичної сили, але очільнику держави, за його словами, важливо було дізнатись думки народу щодо заданих питань.