Як водії Кам’янського можуть оформити ДТП без поліції

Як водії Кам’янського можуть оформити ДТП без поліції

Автомобільну аварію, в якій постраждали тільки машини, можна оформити, не чекаючи на поліцію. Застосування європротоколу дозволяє зробити це просто в мобільному додатку свого гаджету.

Автор: Валентин Фіголь.

За добу в Україні стається близько 440 дорожньо-транспортних пригод. За 2019 рік в Кам’янському зареєстровано 85 ДТП, у яких загинуло 7 людей і 101 особа зазнала тілесних ушкоджень. 

Лише в кожній шостій ДТП, за українською статистикою, постраждали люди. Набагато частіше пошкоджено тільки автомобіль. З 2011 року у власників автомобілів, що потрапили у ДТП, є можливість швидко врегульовувати такі ситуації без виклику поліції та страхової компанії. Ця опція називається європротокол.

Європротокол – це спеціальний бланк повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, потім надається страховій компанії та стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим.

Водіям необов’язково викликати поліцію і можна покинути місце ДТП одразу після складання європротоколу. Ба більше, відсутня адміністративна відповідальність за спричинення ДТП. Європротоколом можна скористатися, якщо:

– ДТП не призвела до травмування або загибелі людей;

– транспортні засоби обох учасників ДТП мають діючі поліси внутрішнього страхування. Якщо хоча б один транспортний засіб забезпечений полісом іноземного страховика, необхідно використовувати лише паперовий бланк європротоколу або викликати поліцію;

– наявна згода водіїв транспортних засобів-учасників ДТП щодо обставин пригоди;

– у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

У разі невиконання хоча б однієї з цих умов, обов’язковим є виклик відповідного підрозділу Національної поліції для оформлення ДТП.

Заповнюватися європротокол можна як у паперовому вигляді на спеціальному бланку, так і в електронній формі.

Паперовий бланк європротоколу видається автовласнику безкоштовно під час укладання договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Якщо цей бланк втрачено, треба звернутися з письмовою заявою до страхової компанії, яка має безкоштовно надати новий бланк. Рекомендації щодо заповнення європротоколу, зокрема, зображення схеми ДТП, можна знайти в інформаційних матеріалах Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ).

З 2017 року європротокол можна оформити також в електронній формі за допомогою Електронного Європротоколу, запровадженого МТСБУ.

Як оформити електронний європротокол? Для цього водії повинні мати при собі мобільні телефони, а хоча б один з учасників ДТП – пристрій (смартфон, планшет, ноутбук) з фотокамерою та доступом в інтернет.

Далі потрібно завантажити мобільний додаток “Мій поліс” (https://mypolis.io/), або ж здійснити оформлення на сайті МТСБУ (https://bit.ly/2GNhGeg).

Важливо пам’ятати, що у випадку, якщо ви оформили електронний поліс автоцивілки, то вам доведеться укладати лише електронний європротокол у випадку ДТП. Ви можете потренуватись укладати його ось тут.

Не пізніше 3 робочих днів з дати ДТП водіям необхідно звернутися до своїх страхових компаній з паперовими примірниками європротоколу. При складанні європротоколу в електронній формі повідомлення про ДТП страховикам відправляються автоматично.

Важливо пам’ятати, що при оформленні європротоколу страхове відшкодування є лімітованим. Такий ліміт складає 50 тисяч гривень. Відтак, якщо шкода, завдана автомобілю внаслідок ДТП, є значною, а вартість ремонту на СТО, на думку водія, перевищить цю суму, ДТП потрібно оформити за участі представників поліції.