Україна імпортує картоплю з Європи через високі внутрішні ціни

Україна імпортує картоплю з Європи через високі внутрішні ціни

Картопля цьогоріч в Україні – найдорожча в усій Європі, кажуть гуртові торговці. Тому торгівельні мережі ігнорують вітчизняного виробника, імпортуючи картоплю.

Автор: Валентин Фіголь.

Ціни на картоплю в Україні на середину листопада були удвічі вищі, ніж у Польщі, розповідають бізнесмени, які продають врожай фермерів Дніпропетровщини. Про це ж повідомляється на аналітичній платформі плодоовочевого бізнесу Еast-fruit.

Тому Україна почала імпортувати картоплю з Польщі через нижчі ціни. Імпорт, почавшись з літа, стрімко зростає, залишаючи вітчизняних фермерів та гуртовиків без прибутків.

Влітку, кажуть підприємці, імпорт почався через те, що українські фермери надто повільно збирали картоплю. «Важко знайти робочі руки в сезон збирання врожаю, – зазначає Роман, фермер з петриківського району. – Люди за 700 гривень в день не бажають тяжко працювати в полі…»

Закупівельні ціни на вітчизняну картоплю злетіли минулого тижня з 5-6 до 9-10 гривень за кіло.

Фермери та перекупники пояснюють зростання ціни нижчим за торішній врожаєм. «Більшість господарств вже зібрали картоплю, тому пропозиція близька до максимальної, як і попит – великі оператори саме скуповують картоплю для закладання в сховища», – розповів Олександр, гуртовий торговець сільгосппродукцією з Кам’янського.

«Початок імпорту картоплі в період, коли фермерські картоплесховища заповнені вітчизняною продукцією, є дуже неприємним сигналом, – зазначає гуртовик Олександр. – Можливо, українським фермерам доведеться теж знижувати ціни на свою продукцію, а значить, вони недоотримають кошти для розвитку виробництва в наступному році».

Нагадаємо, Україна кілька років поспіль імпортувала картоплю з РФ та Білорусії. Цьогоріч почався імпорт з Нідерландів.