Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» починається в Кам’янському

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» традиційно проводиться з 25 листопада по 10 грудня в усіх регіонах України. Мета акції, що розпочалась сьогодні в Україні ‑ привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми насильства.

Автор: Валентин Фіголь.

Акція була започаткована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Організатори акції – українська влада та громадські організації, які виступають за подолання домашнього насильства, насильства щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Через акцію вони планують активізацію партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем домашнього насильства та захисту прав жінок.

Проблема насильства в родині є досить гострою для України, як і для багатьох інших країн світу. Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства і жорстокості не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. Адже родина – це модель суспільства в мініатюрі, саме в родині людина виховується для дорослого життя в суспільстві. Можливий і зворотній зв’язок: високий градус агресії в суспільстві впливає на мораль та психологічний клімат в родинах. Коли людина ненавидить, наприклад, якихось ворогів чи владу, а нічого не може зробити з ними – вона може зривати злість на тих, до кого може дістати – на близьких людях, членах родини…

Ця проблема небезпечна ще й тим, що, передусім, страждають діти. Страждають не лише від насильства стосовно себе, а й, спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, у майбутньому переносять цей негативний досвід у власне життя.

Досягнення позитивних результатів у протидії домашньому насильству щодо жінок та дітей можливе тільки за умови соціального партнерства державних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості й розробки механізму міжвідомчої взаємодії у цих питаннях.

З метою привернення уваги жителів міста до актуальних для українського суспільства проблем подолання домашнього насильства, в місті пройде низка заходів. Зокрема, проведення інформаційно-просвітницької роботи з сім’ями та окремими особами, що опинилися у складних життєвих обставинах, проведення групових заходів з учнівською молоддю.

Влада Кам’янського нагадує: жертви насильства можуть звертатись за захистом:

  • до Національної поліції за номером 102,
  • до департаменту соціальної політики міської ради за номером (0569) 55 43 06,
  • до управління охорони здоров’я міської ради за номером (0569) 56 07 65,
  • до мобільної бригади соціально-психологічної допомоги за номером

(096) 469 00 05.