На що в Кам’янському постійно не вистачає грошей

Балачки про те, куди міська влада могла би витратити бюджетні гроші, загострюються щоразу на початку каденції нового складу міського самоврядування. Є такі видатки, які ніби не є нагальними і начебто не такі вже й необхідні – як би не було, а на них грошей з року в рік не вистачає.

Автор: Валентин Фіголь.

В умовах, коли бюджетних грошей хронічно не вистачає на всі забаганки, перед міським самоврядуванням регулярно, по кілька разів на рік, постає питання: які потреби нагальніші?

Звичайно, є видатки необхідні: заробітна платня працівників установ, що фінансуються з міського бюджету, комунальні платежі бюджетних будівель тощо. За словами Олександра Чернишова, першого заступника міського голови Кам’янського, обов’язкові, або як їх ще називають фінансисти — захищені видатки — «з’їдають» більш ніж три чверті бюджету Кам’янського.

Серед «незахищених» видатків є такі, без яких місту теж важко буде обійтись. Це видатки на утримання міської інфраструктури, різні ремонтні роботи на території міста – як планові, так і авральні.

Тому гроші й витрачаються, перш за все, на нагальні та обов’язкові потреби. А є такі потреби, фінансування яких відкладається з року в рік. Наприклад, інвентаризація зелених насаджень. Про її необхідність міське самоврядування веде розмови більше десятка років. Мовляв, без інвентаризації неможливо розробити пристойну міську Програму озеленення. Поки не буде інвентаризації – не буде ефективного озеленення. Так казали міські фахівці з питань екології ще до початку масового обрізання дерев в нашому місті.

Про інші витрати, які є необхідними не сьогодні, так завтра, розповів новообраним депутатам міської ради Дмитро Щербатов, заступник міського голови.

Місто досі не має меж. Тобто, документально межі міста не визначені ще з тих пір, як років 12 тому було замовлено та зроблено Генплан розвитку Дніпродзержинська. Тоді цю роботу покинули незавершеною через незгоду з сусідами щодо розмежування територій. Сьогодні на доробку плану в частині меж треба витратити приблизно 10 мільйонів гривень.

Ще в Кам’янському досі немає мап міста масштабом 1 см:500 метрів. Через це будь яке будівництво в місті доводиться починати з виклику геодезистів для деталізації плану території майбутньої забудови, наголосив Д. Щербатов. Щоб виконати необхідні картографічні роботи, треба ще 15-20 мільйонів гривень.

Також місто отримало в спадщину від розформованих БТІ архіви – півмільйони інвентарних справ. Їх необхідно оцифрувати для подальшого використання, а це також чималі гроші, зазначив посадовець.

«Можна й далі відкладати, але ціна робіт зростає, і робити це все одно доведеться – не нам, так нашим наступникам!» — нагадав пан Щербатов депутатам.

«Готуйте бюджетні запити – будемо розглядати», — відповідали депутати заступнику міського голови.