Почому трамвай в Кам’янському: мрії комунальних транспортників

Скільки, на думку транспортників та посадовців міського самоврядування, має коштувати бюджету міста утримання дотаційного комунального трамваю? Про це може розповісти Програма розвитку міського електротранспорту, оновити яку має міська рада вже в грудні.

Автор: Валентин Фіголь.

Один мільярд і триста вісімдесят шість з гаком мільйонів гривень – стільки передбачає витратити на розвиток міського електротранспорту міська Програма на 2019-2025 роки. Програма розроблена фахівцями комунального підприємства «Транспорт» (колишній «Трамвай») і міського управління з питань транспорту та зв’язку.

Програма, як щоразу нагадують розпорядники бюджетних коштів – це лише побажання виконавців волі міської ради. А депутатам вирішувати, скільки грошей дати насправді. А реальне фінансування Програми відбуватиметься по змозі відповідного бюджету. Деякі заходи відсуваються з року в рік, мандрують з Програми в Програму.

Але Програми цікаві тим, що дають змогу побачити, в які суми оцінюють розпорядники коштів внески громади в утримання утворених нею підприємств.

Отже, Програма передбачає, що протягом 2019-2025 років міське самоврядування профінансує з бюджету низку витрат комунального підприємства «Транспорт».

Трамваї – дотаційний вид громадського траснпорту не лише в Кам’янському, а скрізь, нагадував депутатам міської ради ще в листопаді Олександр Чернишов, перший заступник міського голови. Він навів приклад: в грудні треба знайти мільйон гривень на заробітну платню трамвайникам.

Планується оновлення електротранспорту КП КМР «Транспорт» шляхом придбання  рейкового рухомого складу (придбання пасажирських самохідних трамвайних вагонів, нових та які були у використанні) на суму 640 мільйонів гривень за 6 років. В 2021 році планується придбати 6 вагонів, анонсував бажання міської влади О. Чернишов.

Фінансова підтримка з міського бюджету на забезпечення експлуатаційної діяльності має сягнути за півмільярда.

Фінансування заходів щодо реконструкції рухомого складу міського електричного транспорту складає 90 мільйонів гривень (плюс 9 мільйонів коштів підприємства).

На ремонт трамваїв планується витратити 25 мільйонів з міського бюджету і 9 – коштів КП «Транспорт».

На ремонти колії та електромереж – 42 мільйони бюджетних та 7 – коштів підприємства.

За електроенергію місто планує заплатити 14.5 мільйонів гривень, і КП – 3 мільйони.

На обладнання та запчастини Програма передбачає за 6 років витратити 14,2 мільйони гривень з бюджету міста та 7,5 – коштів КП «Транспорт».

Програма, до якої пропонуються уточнення, має пройти обговорення в постійних комісіях міської ради. Потім – затвердження на сесії ради та фінансування по змозі бюджету. Програма – не догма, зміни до неї можна вносити хоч кожної сесії.