Перша сесія нової Кам’янської райради пройшла не без суперечок

Новообрані депутати Кам’янської районної ради вперше зібрались на сесію 8 грудня. Засідання проходило в будівлі колишньої Заводської райради. На першій сесії обирали керівництво органу самоврядування та депутатських комісій.

Автор: Валентин Фіголь.

Кам’янську райраду було обрано в жовтні на місцевих виборах.  До Ради, що налічує 53 депутати, обрано представників восьми політичних партій. Найбільші фракції мають партії «Бджола» — 13 депутатів, ОПЗЖ – 12 депутатів, «Слуга народу» — 9 депутатів. Партії «Європейська солідарність», «Пропозиція», «Блок Вілкула», «За майбутнє» та «Батьківщина» — по 4 депутати.

Рада буде опікуватись питаннями життєдіяльності новоутвореного Кам’янського району. До нього входять сільські території та міста на захід від Кам’янського аж до Жовтих Вод.

На першій сесії було обрано керівні органи районної ради. Таємним голосуванням головою ради було обрано кам’янчанина Сергія Жилко.

Заступником голови з повноваженнями секретаря райради обрано мешканця Кам’янського Артура Крутя.

Також було утворено 7 постійних комісій райради та визначені голови комісій:

  • Генадій Мухін – комісія з антикорупційних питань,
  • Олександр Чернишов – комісія з соціально-економічного розвитку,
  • Артем Дідух – комісія з питань промислової політики та екології,
  • Олег Максименко – комісія з питань ЖКГ,
  • Сергій Шпаляренко – комісія з питань транспорту та інфраструктури,
  • Максим Голубицький – комісія з питань архітектури,
  • Юрій Зайцев – гуманітарна комісія райради.

Під час оголошення переліку голів та членів постійних комісій депутат Олег Вергун піднявся і почав голосно питати, хто це вирішив так розділити депутатів? Йому не відповіли. Тоді група з півдесятка депутатів (скоріше за все від «Батьківщини»), включаючи О. Вергуна, вийшла з сесійної зали.

Перша сесія новоутвореної ради пройшла досить бурхливо. «Півдня дехто з депутатів заважав проводити сесію: то їм лічильна комісія не подобається, то ще щось… — коментували ситуацію колеги-депутати. – І регламент ради, і вся структура ще сирі, не всі депутати взагалі розуміють, що тут роблять!»

«Перша сесія районної ради пройшла продуктивно, — зазначив Артур Круть, заступник голови райради. – Підтримали всі 5 питань порядку денного, прийняли Регламент ради, обрали керівні органи. Були емоційно неприємні моменти, деякі депутати намагались брати горлом, але більшість зайняла конструктивну позицію.

Нас чекає багато роботи. Ми – першопрохідці, чимало треба буде зробити з нуля в короткий термін. В подальшому, я певен, ми з усіма знайдемо спільну мову – адже працюємо на добробут району!»

«Було бажання в декого зламати раду через коліно, — зазначив депутат Олег Вергун. – Але ми не піддалися!»

Проекти рішень та проект регламенту районної ради, а також перелік членів постійних комісій депутатам надіслали напередодні ввечері, розповів депутат Вергун.

«Хто це все вирішив за нас – без обговорення? Це вже схоже на захоплення влади! – прокоментував ситуацію пан Олег. – Якщо депутати райради – це фікція, я не хочу бути просто носієм жовто-блакитного депутатського мандату!».

«Багато питань і до нового законодавства про самоврядування, — зауважив депутат Юрій Зайцев. – Наприклад: Кам’янське тепер буде містом районного підпорядкування, чи обласного?.. З чого формуватиметься бюджет ОТГ? За кожною копійкою субвенцій доведеться їздити до столиці? Все підвисло в повітрі. Схоже на спробу забрати гроші в територіальних громад нагору, в Київ… Будемо уважно дивитись, як розвиватиметься ситуація…»

Не обійшлось без казусу з посвідченнями депутатів райради