Оптимізація медичних закладів в Кам’янському: депутати та лікарі визнають її необхідність

Злиття медичних закладів – інструмент збереження медичних послуг та медперсоналу в умовах бюджетних труднощів, визнають представники міського самоврядування та лікарі Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Оптимізація мережі медичних закладів Кам’янському в умовах державного реформування медичної галузі продовжується. Рішення про приєднання міської лікарні №4 до лікарні №9 має прийняти міська рада Кам’янського на сесії, запланованій на 18 грудня.

Рішення припиняє існування комунальної міської лікарні №4, як юридичної особи. Заклад буде приєднано до лікарні №9.

Вимушене укрупнення лікувальних закладів робиться для того, щоб зменшити навантаження на міський бюджет – так пояснює необхідність такого кроку Віталій Мандзюк, начальник міського управління охорони здоров’я.

У лікарні №4 замало коштів, щоб забезпечувати надання послуг, розповів Ростислав Винар, головний лікар міської лікарні швидкої медичної допомоги та депутат міської ради. Ліквідація лікарні якраз сьогодні обговорювалась на засіданні депутатської комісії з гуманітарних питань.

«Ми розуміємо бюджетні труднощі», — прокоментував реакцію членів комісії на майбутнє злиття лікарень депутат Винар. У укрупненого медичного закладу бюджет буде міцнішим, а адмінвитрати – меншими, прогнозує результат оптимізації лікар.

Оптимізація медичних закладів в Кам’янському – реакція міського самоврядування на зміни в підході держави до фінансування медичної галузі. Так пояснювали необхідність злиття лікарень посадовці з самого початку процесу. Про це ж, зокрема, йдеться в Комплексній програмі «Здоров’я населення Кам’янського на 2020-2022 роки», зміни до якої теж розглядатиме міськрада на сесії.

З 2018 року, як написано в Програмі, змінена модель фінансування первинної медичної допомоги, заклади первинної медико-санітарної допомоги були перетворені у комунальні некомерційні підприємства, підписали договори з Національною службою здоров’я України (далі НСЗУ), та з жовтня 2018 року перейшли на фінансування з НСЗУ.

Первинна медична допомога мешканцям міста надається в 3-х центрах первинної медико-санітарної допомоги з розгалуженою амбулаторною ланкою у кількості 23 амбулаторії, і на теперішній час 181 811 мешканців міста вибрали свого сімейного лікаря та уклали декларації. Це становить 75,9% від всього населення міста.

У вересні 2019 року заклади охорони здоров’я вторинного рівня були передані у власність територіальної громади міста. 7 закладів перетворено на комунальні некомерційні підприємства, підключені до медичної інформаційної системи та зареєстровані в НСЗУ. У 2-х закладах процес перетворення триває.

«Прийняття Комплексної програми «Здоров’я населення міста Кам’янське» на 2020–2022 роки сприятиме наближенню якісної медичної допомоги сучасного рівня до мешканців міста та поліпшенню громадського здоров’я», — сподіваються посадовці міського самоврядування.