Доленосні рішення щодо майбутнього має прийняти міськрада Кам’янського в грудні

Стратегічний план розвитку Кам’янського та низку Програм розвитку галузей життєдіяльності міста розгляне міськрада на сесії, запланованій на 18 грудня.

Автор: Валентин Фіголь.

Стратегія розвитку Кам’янського на період до 2027 року – основний документ, який вказує напрямок розвитку міста, розповіла Галина Єрмоленко, директор департаменту економічного розвитку Кам’янського. В Стратегії має бути написано, яким міське самоврядування бачить майбутнє населеного пункту. В Стратегії Кам’янського сказано, що влада бачить місто територією невпинного розвитку з безпечним середовищем існування та високими стандартами життя.

Стратегія, як документ, має дві частини. Перша – аналіз міста, його особливостей та ризиків, а також обгрунтування вибору шляхів розвитку. Друга частина документу – саме опис стратегії, в якому зазначено понад вісім десятків проектів розвитку різних галузей життєдіяльності міста.

З проектом Стратегії можна ознайомитись на офіційному сайті міськради Кам’янського: http://kam.gov.ua/ekonomichniy_rozvitok/proekt_strategii_rozvitku_mista_kam_yanske_na_period_do_2027_roku

Стратегія – доленосний документ, який визначає майбутнє міста, акцентувала посадовець. Всі міські Програми розвитку та підтримки мають бути написані відповідно до цього документу. Фактично всі подальші плани та задуми міського самоврядування повинні деталізувати Стратегію.

«Дуже важко отримати від державних чи міжнародних органів якісь гроші на заходи, не передбачені Стратегією розвитку міста», — додала Г. Єрмоленко.

У нашого міста вже була Стратегія розвитку на 2014-2020 роки, зауважила Г. Єрмоленко. Як показала практика, навіть такий базовий документ не може бути догмою: саме життя вносить зміни до планів міського самоврядування. Наприклад, попередня стратегія передбачала один шлях децентралізації опалення в Кам’янському, а економічні реалії змусили владу піти іншим шляхом, навела приклад пані Єрмоленко.

Окрім Стратегії, груднева сесія міськради має затвердити низку міських Програм. Зокрема, Програму соціально-економічного розвитку міста, яка розробляється щорічно. В цій Програмі написано, які заходи планує міське самоврядування в 2021 році, у відповідності до Стратегії. Програма приймається разом з бюджетом відповідного року, і фінансується згідно можливостей міської скарбниці. Наприклад, в 2021 році планується започаткувати створення геопорталу Кам’янського. Це, як пояснили фахівці, буде сервер, на якому зберігатимуться різні мапи міста в електронно-графічному вигляді. Споживачі зможуть побачити на геопорталі всі дороги, будівлі, комунікації, що є на території Кам’янського. На створення геопорталу заплановано витратити 1,1 мільйон гривень з міського бюджету.