Послуга опалення в Кам’янському подорожчає з нового року

Рішення «Про коригування тарифів на тепло від «Дніпровської ТЕЦ» і «Кам’янської теплопостачальної компанії»» прийняв міськвиконком Кам’янського 16 грудня.

Автор: Валентин Фіголь.

Рішення збільшує тарифи на послуги централізованого опалення для двох теплопостачальників, затверджені на початку опалювального сезону.

Це рішення – вимушена реакція на подорожчання газу на початку зими, пояснила Галина Єрмоленко, директор департаменту економіки Кам’янського. Адже в собівартості опалення в місті приблизно 60% — вартість газу, додала вона.

Після подорожчання палива НКРЕКП підняла вартість виробництва тепла для державних ТЕЦ, додав Олександр Чернишов, перший заступник міського голови. Тому міське самоврядування для Дніпровської ТЕЦ коригує лише вартість транспортування тепла в бік збільшення.

Рішенням «Про коригування тарифів на теплову енергію та послуги з постачання теплової енергії акціонерного товариства «Дніпровська ТЕЦ» встановлюється, що вартість 1 Гкал для населення від цього підприємства виросте на 277 грн 34 коп. Старий тариф — 1658 грн 10 коп. Новий — 1935 грн 34 коп.

Нагадаємо, ДТЕЦ постачає тепло споживачам центральної частини Кам’янського.

Тариф «Кам’янської теплопостачальної компанії» збільшено на 277 гривень 28 копійок за 1 Гкал: був тариф 1 656 гривень, стане — 1933 гривні 28 копійок.

«Кам’янська теплопостачальна компанія» надає послугу централізованого теплопостачання лівобережному житловому масиву Кам’янського та споживачам тепла від локальних котельних на правобережжі, розташованих на вулицях Колеусовській, Дальній та Алтайській.

Нові тарифи почнуть працювати з 1 січня 2021 року.

Нові тарифи на опалення в Кам’янському не будуть вищими, ніж в інших містах України, зауважив О. Чернишов. За даними моніторингу, проведеного департаментом економіки, у сусідів з початку опалювального сезону діють тарифи близько 2 тисяч гривень за гігакалорію.

Сьогодні самоврядування затверджує тариф тільки з розрахунку за 1 Гкал, відповіла Г. Єрмоленко на питання членів міськвиконкому. А в кого нема лічильників тепла – тим теплопостачальник перерахує плату за квадратний метр житлової площі.

«Це питання важке. Але ми вимушені приймати такі непопулярні рішення, бо енергоносії дорожчають, — прокоментував рішення Андрій Білоусов, міський голова. – Об’єктивні обставини державного рівня вимагають піднімати тарифи, інакше ми залишимо людей без тепла, бо теплопостачальні підприємства не зможуть розрахуватись за газ».