Аварії та ремонти – будні водоканалу Кам’янського

Приблизно 3,5 тисячі мешканців Кам’янського відчували сьогодні брак водопровідної води через аварії на мережах водоканалу. І це – практично щоденна ситуація у водно-каналізаційному господарстві міста.

Автор: Валентин Фіголь.

Десяток 5-поверхових житлових будинків в районі вулиці Яворницького на Черемушках 17 грудня було відключено від водопостачання разом з двома десятками приватних будинків. Це – наслідки аварії на водогоні в районі будинку 14 по вулиці Яворницького.

Ще 150 приватних будинків зіткнулись із обмеженням водопостачання через проведення аварійно-відновлювальних робіт за адресою Котельникова (р-н нафтобази в Романково).

У зв’язку з аварійною ситуацією за адресою проспект Аношкіна, 31б, було обмежено тиск подачі води на 4 п’ятиповерхові будинки. В тому ж місці водогін ремонтували і 15 грудня.

Ще одне таємниче відключення води відчули сьогодні мешканці кількох 5-поверхових житлових будинків по вулиці Матросова – від 72 до 80-го будинків. Вода перестала текти з кранів ввечері 16 грудня. Диспетчерська служба повідомила, що десь проводяться ремонтні роботи, тому воду відключено до закінчення.

Де конкретно проводиться ремонт – диспетчер не повідомила. Нема про це інформації і на сторінці водоканалу в ФБ, де вони зазвичай повідомляють про аварії на комунікаціях. Місцеві мешканці кажуть, що не знайшли поблизу ніяких ремонтних робіт на водогоні.

Недовірливі мешканці пов’язують відключення води з земляними роботами на пустирі між будинком 72 по вулиці Матросова та вулицею І. Сірка. Але, за неофіційною інформацією, ця земельна ділянка віддана міськрадою в оренду, і там буде автостоянка. Наразі проводиться прибирання сміття та залишків старих будівель на ділянці.

Аварійні відключення води – практично щоденне явище в Кам’янському. Є навіть місця, де аварії трапляються мало не щодня – як, наприклад, в районі майдану Героїв.

За даними підприємства, в листопаді аварійна служба КП ДОР «Кам’янський водоканал» виконала 95 заявок по мережах водопроводу та 254 заявки по мережах водовідведення.

«Кам’янський водоканал» ремонтує комунікації не тільки через аварії, а й планово. Так, за інформацією підприємства, КП «Кам’янський водоканал»  закупив пластикові труби діаметром від 100 до 400 мл, на заміну самопливних мереж каналізації. Заміна буде проводитись в місцях, де протягом року були встановлені переломи труб.

До переламів труб, кажуть комунальники, приводять сезонні рухи ґрунту, коріння великих дерев та тимчасові споруди, які розташовані на них.

Без зупинки водопостачання проведуть ремонт мереж за наступними адресами:

— просп. Наддніпрянський, 18, 1а, 1б;

— бульв. Героїв, 42;

— вул. Хіміків, 4-6;

— просп. Аношкіна, 70;

— вул. Алтайська, 26;

— вул. Айвазовська, 35;

— вул. 40 років Перемоги.

«Мешканців турбувати не будемо, роботи проведемо швидко, без відключень. Сподіваємось, що абоненти побачать поліпшення обслуговування наших мереж та будуть дотримуватися Правил користування каналізацією», — зазначив начальник дільниці з експлуатації мереж каналізації «Кам’янського водоканалу» Леонід Борик.