Міські Програми, бюджет та плани на майбутнє розгляне міськрада Кам’янського

Чергова сесія міської ради Кам’янського відбудеться 18 грудня. На порядку денному останньої в цьому році чергової сесії наразі понад  шість десятків проектів рішень.

Автор: Валентин Фіголь.

Переважна більшість з 63 питань порядку денного грудневої сесії міськради скеровані в майбутнє.

Найперше – сесія має прийняти Стратегію розвитку міста на період до 2027 року – документ, який описує плани міського самоврядування на найближчі роки. Всі подальші міські Програми та проекти розвитку мають відповідати Стратегії, кажуть посадовці. Більшість заходів Стратегії заплановано до реалізації до 2023 року включно, зауважила Галина Єрмоленко, директор департаменту економічного розвитку Кам’янського.

Депутати мають прийняти проект бюджету міста на 2021 рік, і прогнозний бюджет 2022-23 років. Судячи з проектів, місто, як і раніше, фінансуватиме свій розвиток із залишків після соціальних виплат.

В порядку денному – прийняття Програми соціально-економічного розвитку міста на 2021 рік. В ній вказано, які об’єкти місто планує будувати та реконструювати в наступному році, а також джерела фінансування цих задумів.

Міськрада розгляне ще низку Програм розвитку як цілих галузей життєдіяльності міста – наприклад, Програми розвитку культури чи охорони здоров’я, так і окремих комунальних закладів. В Програмах написано, куди ці галузі та заклади мають розвиватись, і скільки грошей це коштуватиме громаді Кам’янського.

Рада прийматиме рішення щодо оптимізації мережі медичних закладів – ліквідує міську лікарню №4 та стоматологічну клініку як самостійні юридичні особи. Лікарню №4 приєднають до лікарні №9, а стоматклініку – до «Міського консультативно-діагностичного центру».

Оптимізація торкнеться і закладів культури: рада об’єднає право- та лівобережний міські парки в одне комунальне підприємство.

Сесія має затвердити ще питання про продовження оренди земельних ділянок та виділення нових ділянок під забудову, передачу ділянок з рук в руки.

Рада дасть дозволи на списання комунального майна, що вже не використовується, а також оновить перелік об’єктів комунальної власності, які запропоновано до приватизації.

Також депутати розглянуть проекти рішень щодо впорядкування містобудівної діяльності та земельних відносин . Зокрема, буде прийнято нову нормативно-грошову оцінку землі. Пропонується встановити базову вартість 1 квадратного метра міської землі на рівні 461,69 гривні. Від цієї суми відштовхуватимуться всі розрахунки земельних платежів в місті.