Молодіжний рух в Кам’янському за підтримки міського самоврядування набирає обертів

Два роки міська влада Кам’янського системно підтримує активність молодих людей – зокрема, утримує комунальну установу «Центр молодіжних ініціатив».

Автор: Валентин Фіголь.

Комунальна установа «Центр молодіжних ініціатив» в Кам’янському існує з 2019 року. Центр був створений з ініціативи молодих людей, які, за підтримки дорослих посадовців, відчули смак громадської активності. Його створили для того, щоб молоді люди мали куди звернутись за втіленням своїх мрій – так кажуть сьогодні співробітники ЦМІ. Їх там аж троє: директор  Катерина Боровик, фахівець Андрій Омельченко та бухгалтер на півставки.

«В першу чергу, наша організація виступає як ресурсний центр для реалізації та підтримки молодіжних ініціатив, виявлення талановитої та активної молоді міста. Головна наша місія вже закладена в нашій назві — це допомогти молоді нашого міста реалізувати свої ініціативи, свої фантазії, прагнення і бажання. Ми з радістю допомагаємо ресурсами в сфері неформальної освіти, волонтерства, організації фестивалів: пісень, танців або медіа-програм», — написано на офіційній ФБ-сторінці ЦМІ..

З 2019 року фахівці Центру провели чимало заходів для молоді. Це і вуличні арт-фестивалі, і тренінги для набуття політичної, екологічної та економічної грамотності, заходи з популяризації здорового способу життя.

Міське самоврядування забезпечує матеріальну базу діяльності Центру. ЦМІ має 2 молодіжних хаби: один розташований в приміщенні колишнього Заводського райвиконкому на проспекті Свободи, 2/1, другий на минулому тижні відкрився в кіноконцертному комплексі «Мир».

Під час урочистого відкриття другого хабу Андрій Білоусов, очільник міста, особисто нагородив найактивнішу молодь Кам’янського почесними грамотами та цінними подарунками.

Також на заході були присутні почесні гості: заступник Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, заступник начальника управління молоді та спорту Дніпропетровської ОДА Владислав Яцук, команди молодіжного центру «Освіторіум» та «Смарт».

«Що таке хаб?» — цікавились депутати міської ради, обговорюючи в постійних комісіях Програму розвитку КУ ЦМОЛ на 2021 рік.

«Хаб – це простір, де збираються люди для обміну ідеями та спільної діяльності – в політиці, бізнесі чи громадській діяльності», — відповіли посадовці.

Програма розвитку «Центру молодіжних ініціатив» передбачає підтримку діяльності установи з міського бюджету на 2021 рік в розмірі 1 мільйона гривень. Це, здебільшого, оплата комунальних послуг та зарплатня – Центр не отримує прибутків від своєї діяльності. Також фінансування закладається на матеріально-технічне забезпечення заходів установи.

В цьому році відповідна Програма передбачала фінансування Центру також в межах 1 мільйону гривень.