«Льодяне Різдво» в Кам’янському: проїхати легше, ніж пройти

Льодяний дощ з самого ранку перетворив територію міста на велетенську ковзанку. Автомобілям велося легше, ніж пішоходам: проїжджа частина вулиць посипалась піском, на відміну від тротуарів.

Автор: Валентин Фіголь.

Вихідний з нагоди Різдва, день 25 грудня, виявився авральним для комунальників Кам’янського. З ночі пішов дощ, який замерзав на землі, вкриваючи все льодяним панцирем. Вранці скрізь було вельми слизько, окрім головних автомобільних доріг міста, які посипалися піском відтемна.

Транспорту весь день було непереливки. Майже на 2 години було порушено трамвайний рух через аварію стрілки в районі ДМК: маршрути змінювали, щоб об’їжджати місце аварії.

Особливо важко було пересуватись пішоходам. Тротуари були посипані піском лише на центральних вулицях і там, де це зробив хтось із власної ініціативи. Тож не дивно, що весь день мешканці скаржились на слизькі тротуари та відсутність двірників на вулицях міста. Саме останні, зазвичай, і посипають тротури.

Проте сьогодні, як і вчора, двірники на вулицях міста не з’явилися. З моменту звільнення директорки КП «УКОЖФ» Тетяни Щебетової, усі підрядники та субпідрядники, які займалися прибиранням вулиць, ремонтами ліфтів та реагуванням на аварійні ситуації – наче по команді припинили роботу. Не секрет, що всі ці компанії пов’язують з братами Дубінськими, які через КП «УКОЖФ» контролювали надання цих послуг у нашому місті.

Що буде далі і які місцевою владою вживаються заходи, для подолання цього саботажу, прокоментував Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ та капітального будівництва.

За його словами, в штаті КП «УКОЖФ» немає двірників, там лише кілька адміністративних посад. Тож ці послуги підприємство, очолюване Щебетовою, надавало за субпідрядом з фірмою «Екологія-Д». Тож усі двірники міста, а це близько 250 осіб, зараз припинили роботу.

Міська влада запропонувала цим двірникам роботу, проте вони бояться звільнятися з ТОВ «Екологія-Д», бо їм там винні зарплату за листопад та грудень. І люди остерігаються, що у разі переходу на інше підприємство, їм за ці місяці не заплатять.

Про борги за комунальні послуги сьогодні також було багато публікацій в соцмережах. Прихильники братів Дубінських стверджують, що це міська влада не перераховувала вчасно гроші на оплату підрядникам та субпідрядникам.

«Попередній директор КП «УКОЖФ» навмисно заводила підприємство в борги, це я можу вам відповідально заявити, — прокоментував звинувачення Олег Максименко. – Ми почали перевірку бухгалтерії. При номінальному по місту надходженню від квартплати у 17 млн грн. (а реально через неплатежі частини мешканців надходило близько 80% цієї суми), Щебетова підписувала субпідряди підконтрольним фірмам на 20 млн.грн. Звісно, що підприємство опинилося в боргах. Але вже за кілька днів усі мешканці міста дізнаються що і як робилося на цьому комунальному підприємстві».

Аби вийти зі скрутної ситуації, що виникла після саботажу у комунальному секторі, міська влада терміново оголосила набір на роботу двірників, слюсарів, електриків та інших працівників. Проте за день найняти величезну кількість персоналу неможливо.

«Зараз ми у якості аврального заходу перекинули з інших підприємств 60 людей для посипання тротуарів міста. Також через КП «Благоустрій» звернулись до підприємців, аби вони допомогли зробити безпечнішими тротуари, і посипали їх біля своїх офісів та магазинів», — пояснив Олег Максименко невідкладні заходи.