Мобільна еколабоаторія з позавчора перевіряє склад повітря в Кам’янському

Мобільна лабораторія обласного «Центру екологічного моніторингу» почала вимірювання забруднень атмосфери в Кам’янському.

Автор: Валентин Фіголь.

Нову екологічну програму на найближчі 5 років прийняла міськрада Кам’янського на грудневій сесії. Під час її обговорення посадовці ремствували, що у міського самоврядування бракує інформації про забруднення довкілля. Щоб дізнатись, хто чим  забруднює атмосферу, з ініціативи мера Кам’янського Андрія Білоусова місто залучило обласну мобільну лабораторію екологічного моніторингу.

23 грудня автомобіль, оснащений найсучаснішим обладнанням, почав вимірювати концентрацію шкідливих речовин в атмосфері по 22-м показниками в зоні впливу Дніпровського металургійного комбінату.

«Ми хочемо, щоб нова екологічна програма включала в себе реальні екологічні заходи, які дозволять знизити рівень забруднення повітря в місті. В першу чергу це стосується Дніпровського металургійного комбінату, так як викиди цього підприємства становлять понад 90% усіх шкідливих викидів в Кам’янському, і наше завдання – знизити їх до нормативів», — сказав Андрій Білоусов.

Також навесні в місті почнуть працювати стаціонарні пости екологічного моніторингу, які в режимі реального часу будуть вимірювати якість атмосферного повітря.