Новина для підприємців Кам’янського: КМУ лібералізував підтримку малого бізнесу

Кабмін схвалив зміни до державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» для підтримки малого та середнього бізнесу в умовах карантину.

Автор: Валентин Фіголь.

Постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 28», в якій Мінфін запропонував низку заходів, направлених на додаткову підтримку малого та середнього бізнесу в умовах карантину, прийнято урядом 28 грудня. Про це повідомила прес-служба Мінфіну України.

Нагадаємо, що 11 листопада поточного року Кабінет Міністрів прийняв рішення про додаткове посилення  протиепідемічних заходів, зокрема у січні 2021 року.

Внаслідок цього суб’єкти малого, у тому числі мікропідприємництва, та середнього підприємництва в період карантину потребують більшої підтримки шляхом удосконалення державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Доповнена програма передбачає заходи, які є універсальним та дієвим механізмом кредитування мікро, малого та середнього бізнесу з фінансовою державною підтримкою суб’єктам підприємництва незалежно від сфери їх діяльності.

Прийняте  урядове рішення запроваджує наступні зміни до державної програми «Доступні кредити 5-7-9%»  :

  • програма поширюється на суб’єктів середнього підприємництва з річним доходом до 20 млн євро;
  • лібералізуються умови кредитів: строк кредиту на фінансування оборотного капіталу збільшився до 3 років; відстрочка платежу щодо повернення кредиту може становити до 12-ти місяців;
  • зменшується перший внесок в реалізації інвестиційного проекту (10% для діючого бізнесу та 15% для стартапів);
  • пом’якшуються умови для рефінансування кредитів у частині забезпечення збереження фонду оплати праці – зменшення до 50%,  чисельності персоналу – до 50% (станом на 1 березня 2020 року);
  • для кредитів на фінансування оборотного капіталу встановлюється компенсація процентів до 0% річних на період карантину та обмежувальних заходів, а після їх скасування продовжується їх компенсація на рівні 3% річних, та для кредитів рефінансування встановлюється компенсація процентів до 3% річних після 31.03.2021.
  • врегульовується питання можливості поєднання державної підтримки за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» з підтримкою, яка може надаватися місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування на підставі регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва за рахунок місцевих ресурсів.

Станом на 28 грудня кількість заявок на участь у Програмі вже склала 58 500 на загальну суму 69 млрд грн., повідомляє Мінфін.

Всього за весь період дії Програми підписано більше 7 000 кредитних договорів на загальну суму 16,5 млрд гривень.

Фонд розвитку підприємництва уклав угоди про співробітництво з 23-ма банками.

Місцеві підприємці, які активно боролись за виживання малого та середнього бізнесу – зокрема, їздили до столиці на недавні акції протесту, поки що не склали власної думку про урядову новацію.

«Вивчатимемо Постанову, подивимось, як це все може працювати…» — прокоментувала Галина Залога, лідер профспілки підприємців Кам’янського, депутат міської ради.