Картини «для настрою» пропонує художниця-самоук з Кам’янського просто на вулицях міста

«Мої роботи – для настрою. Я малюю, щоб нагадувати людям про те, що їхні почуття, емоції – то найдорожче, найголовніше в житті!» — розкрила своє творче кредо живописець-аматор Ірина Потапова.  Вже років зо три вона продає свої роботи просто на вулицях Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь

Картини Ірини Потапової можна побачити у вихідні та передсвяткові дні в різних місцях центральної частини міста: на проспекті свободи біля перехрестя з вулицею Ковалевича, або на проспекті Шевченка навпроти колегіуму №16.

«Більшість моїх робіт – це не картини в звичному розумінні, — розповіла авторка. – Це ніби плакати, які агітують: за любов, за співчуття, за дружбу, за силу волі…»

Ірина – художник-самоук. Була будівельником, оздоблювала інтер’єри. Аж якось, років 5 тому, після якоїсь емоційної кризи взяла малярського пензля та й почала малювати кумедних звірят. Спочатку малювала будівельними фарбами, а вже потім почала користуватись професійними пензлями та фарбами.

Довго малювала для себе, на подарунки родичам та друзям. А потім близькі почали агітувати пані Ірину: виноси свою творчість на люди, ділись почуттями! Так художниця почала пропонувати свої роботи на продаж, виставляючи їх в людних місцях.

«Спочатку люди просто здивовано зупинялись і ходили повз мої роботи, як на виставці, — згадує пані Ірина. – Розпитували, навіщо я це малюю та пишу, спілкувались. Найдивніше, коли незнайомі люди починали мені розповідати про свої емоційні проблеми, життєві негаразди, радитись зі мною. А тоді люди почали купувати картинки – одну, другу, третю…»

Сьогодні художниця, трапляється, малює на замовлення – для корпоративних подарунків, до свят певним замовникам. «Мені одна жінка сказала, що мої картини – це ніби ліки від поганого настрою, від байдужості», — з посміхом згадує авторка.

Пані Ірина вважає, що творчу людину доля для того і нагородила талантом, щоб вона ділилася своїми багатствами з іншими, не давала людям засинати в духовній німоті: «Якщо людина гляне на мою роботу і всміхнеться, або заплаче – мою місію виконано!»

Художниця Потапова вже досить відома в Кам’янському. Торік відбулась її перша офіційна виставка в художній галереї в центральному парку міста. Вона – постійна учасниця традиційного Дня відкритих дверей у садовому центрі «Дворик».

Але найзатишніше художниця почувається на вулиці, серед перехожих. «Я тут спілкуюсь з людьми. Перехожі подивляться, чи купують, чи ні  – а вже наче чимчикують веселіше!..»