Мільярд гривень на ремонти житла планує спрямувати міське самоврядування Кам’янського

Фінансування по 200-300 мільйонів гривень на рік передбачає Програма розвитку житлового господарства Кам’янського на 2021–2025 роки, зміни до якої має розглянути міська рада на найближчій сесії.

Автор: Валентин Фіголь.

«Програма розвитку житлового господарства (далі–Програма) спрямована на забезпечення населення міста житлово-комунальними послугами належної якості, підвищення життєвого рівня й поліпшення умов діяльності мешканців багатоквартирних житлових будинків міста, а також подолання фінансово-економічної кризи у житлово-комунальній галузі міста», — написано в проекті Програми.

Програма, як вважають автори – фахівці департаменту ЖКГ та капітального будівництва Кам’янського, потрібна для покращення якості житлово-комунальних послуг.

Житловий фонд багатоквартирних будинків Кам’янського, за даними Програми, налічує 1992 будинків загальною площею майже 5,9 млн.кв.м.

«Тривалий строк експлуатації житлового фонду міста та відсутність коштів для проведення капітального ремонту згідно з нормативними строками призвели до того, що зношеність будівельних конструкцій будинків становить від 55 до 90%», — сказано в проекті Програми.

В Кам’янському майже половина житлових будинків експлуатується понад півстоліття, кожен десятий будинок має близько сотні років експлуатації. Багато старих будинків свого часу не були капітально відремонтовані, визнають посадовці. Це означає, що більшість конструктивних елементів та інженерного обладнання цих будинків помітно зношені та потребують значних капітальних вкладень на їх відновлення.

«Крім того, останнім часом не дотримуються й строки виконання планово-попереджувального та поточного ремонтів житлового фонду та заходів,
що мали б сприяти дотриманню належного, або покращенню існуючого стану прибудинкових територій», — зазначено в проекті Програми.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів бюджетів та підприємств, що надають житлово-комунальні послуги.

Загальний обсяг фінансування Програми на 5 років – 1,2 мільярд гривень.  Тільки на 2021 рік заплановано здійснити заходів по поліпшенню стану житлового фонду на 350 мільйонів гривень.

Наприклад, капітальні ремонти житлового фонду заплановано профінансувати на 188 мільйонів гривень протягом 2021-25 років. З них 100 мільйонів – в 2021 році.

Ремонт внутрішньодворових доріг, тротуарів та відмостків передбачено виконати на чверть мільярда гривень.

Аварійно відновлювальні роботи на житловому фонді – на 175 мільйонів гривень.

Поточні роботи на внутрішньобудинкових комунікаціях – на 182 мільйони.

Такі роботи, як ремонт елементів благоустрою на прибудинкових територіях, планується профінансувати на 20 мільйонів гривень.

А засипку ям від саморобних погрібників – на 16,5 мільйонів.

Програму міська рада Кам’янського приймала наприкінці минулого року. Але схоже, що, враховуючи ситуацію в сфері ЖКГ, міська влада вирішила внести в неї суттєві зміни.