Рецепт виживання від МОЗ України: берегти серце та вести здоровий спосіб життя

Про причини смертності розповіла посадовець міністерства охорони здоров’я України. Уряд закликає вести активний спосіб життя, і водночас паралізує роботу спортивних секцій, ремствують тренери Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

13 січня пройшов брифінг заступниці міністра охорони здоров’я України Ірини Садов’як щодо статистики смертності українців.

Садов’як зазначила, що 84% смертей українців, спричинені такими хворобами:

  • серцево-судинні захворювання; 
  • діабет;
  • онкологічні захворювання;
  • хронічні обструктивні захворювання легень;
  • психічні розлади.

Саме ці захворювання роблять людей такими вразливими до коронавірусу.

Також серйозною проблемою є ускладнення хвороб серцево-судинної системи – інсульт та інфаркт. Щороку в Україні реєструють 50 тисяч випадків інфаркту міокарда і приблизно вдвічі більше інсультів.

Згідно статистичних даних, 48% населення України має атеросклеротичні порушення судин, в тому числі судин серця, що призводить до розвитку багатьох хвороб серця – ішемічної хвороби, інфаркту міокарду та інших.

В Кам’янському, за даними КЗОЗ КМР «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту» на рік трапляється в середньому по три сотні інфарктів міокарду і по півтисячі випадків захворювань на серцеву недостатність.

З огляду на значне поширення серед українців серцево-судинних захворювань, МОЗ закликає до профілактики: відмови від надмірного споживання тютюну та алкоголю, збалансованого харчування (зокрема, відмови від надмірного споживання солі, натомість введення в раціон достатньої кількості овочів та фруктів), фізичної активності замість “сидячого” способу життя.

«У рекомендаціях радять вести активний спосіб життя, але нічого не говориться про те, що в Україні вже більше року не можуть повноцінно функціонувати спортивні секції. Жителі України позбавлені можливості систематично займатися спортом», — прокоментував звіт-брифінг заступниці міністра МОЗУ Євген Колішевський, керівник федерації Кіокушинкан карате Кам’янського.

У звіті не відображений вплив екологічних чинників на здоров’я людей, зауважив Колішевський.