Україна для нещасливих: індекс щастя у нашій країні впав до 14%

Досліждення проводили фонд «Демократичні ініативи» та Київський міжнародний інститут соціології.

У двох із п’яти (43%) опитаних у країнах, де проводилось дослідження, вважають, що наступні дванадцять місяців будуть кращими за попередні, 24% — що будуть гіршими та 26% — такими ж. Найвищий песимізм у Гонконгу (57% — що стане гірше), тоді як оптимізм найсильніший в Азербайджані (73% — що стане краще). Натомість, 37% українців вважають, що 2021 рік буде кращим, ніж попередній.

Приблизно кожен другий (46%) вважає, що 2021 рік буде роком економічних труднощів, і лише 25% вважають, що це буде рік економічного процвітання.

У цілому саме громадяни ЄС рухають цей песимізм, оскільки пандемія в багатьох країнах ЄС не свідчить про те, що вона перебуває під контролем, 63% вважають, що наступний рік буде економічно складним. Україна теж не плекає надію щодо стану економіки, тому 51% вважають, що наступний рік буде роком економічних труднощів.

Однак, незважаючи на економічний песимізм, щастя, очевидно, просвічує крізь нього. Більше половини (54%) респондентів країн, де проводилось дослідження, відповіли, що вважають себе щасливими, лише близько одного з десяти (14%) кажуть, що вони нещасливі. Трохи більше четвертої частини опитаних (31%) вважають себе ані щасливими, ані нещасними. Тобто відповідний, середній індекс становить 40%.В Україні він нижчий, ніж у світі в цілому (нижчий так званого «світового індексу щастя»), крім того Україна демонструє різке падіння порівняно з минулим роком: у 2019 33%, у 2020 році 14%. Втім цей індекс все ж вищий, ніж у 2018 році (тоді він був 8%). Примітно, що кількість щасливих в Україні (49%) все ж більша за кількість нещасливих (35%), кількість щасливих за рік практично не змінилася, падіння індексу щастя відбулося через зростання кількості нещасливих.