Чотирнадцять тисяч гривень заплатить кожен мешканець Кам’янського за борги України в 2021 році

Чотирнадцять тисяч гривень заплатить кожен мешканець Кам’янського за борги України в 2021 році

Цього року Україна, на погляд урядовців, готова погасити рекордні боргові зобов’язання, віддавши за це приблизно 600 мільярдів гривень – майже 300 річних бюджетів Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

Для того, щоб повертати борги, Україні необхідна співпраця з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі радіо НВ.

За його словами, на погашення держборгу в 2021 році в цілому потрібно 468 млрд грн, а сума обслуговування становитиме близько 159 млрд грн. “Найбільші виплати будуть у вересні – 65 млрд грн. Коштів достатньо на Єдиному казначейському рахунку, але, щоб розплатитися з боргами, нам потрібна співпраця з МВФ, інших сценаріїв ми не розглядаємо”, – заявив міністр. При цьому, за його словами, витрати на обслуговування і погашення позик від міжнародних фінансових організацій, включаючи МВФ, передбачаються в обсязі близько 45 млрд грн – тобто близько 7% всіх витрат з держборгу в 2021 році.

Якщо зважати, що державний бюджет України – це гуртові гроші всього народу, то виходить, що на кожного українця в 2021 році припадає десь по 14 тисяч гривень виплат по боргах держави.

“Є впевненість, що в 2021 році вдасться скоротити державний борг на 3%”, – прогнозував міністр фінансів восени 2020 року.

Кожен українець за обслуговування державного боргу в 2020 році сплатив по 3 тисячі гривень. Про це днями заявив глава Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи виконання Державного бюджету-2020 року. За його словами, кожна сьома гривня доходів держбюджету йде на обслуговування боргу.