Шпаки зимують на звалищах агропідприємств в околицях Кам’янського

Шпаки зимують на звалищах агропідприємств в околицях Кам’янського

Шпаки вже не квапляться відлітати на зиму в теплі краї, як це було раніше. Вони тепер зимують на звалищах біля ферм та овочесховищ і полюють на живність, яка заводиться в гниючих рештках.

Автор: Валентин Фіголь.

«Шпаки! Що вони тут роблять посеред зими?» – дивувались знавці в фб-спільноті «Тваринний світ України», розглядаючи фото, зроблені 20 січня на безіменному звалищі рештків агровиробництва в Петриківському районі.

Птахи, які впевнено копирсались у паруючій купі перегною – це звичайні шпаки, кажуть фахівці – орнітологи-професіонали та аматори-бьердвотчери (є таке хобі в людей – підглядати за птахами). Вони традиційно відлітають в теплі краї десь у жовтні, а повертаються навесні, як прогріється земля.

Як виявляється, зимувати шпаки почали в наших краях, відтоді як встановились теплі зими, без тривалих морозів та сталого снігового покрову. Але в містах шпаків не видно – про це пишуть знавці з різних куточків України. Хоч зимівля шпаків на теренах Дніпропетровської та Запорізької областей вже не вважається дивиною серед фахівців. Поведінкова реакція птахів на кліматичні зміни, пишуть знавці.

«Ви їх не бачите, бо вони збираються в місцях де є що їсти (звалища, елеватори, тваринницькі ферми, токи….), вони зараз всі там і в Київській області їх зараз в цих місцях повно…», – прокоментував подив міських мешканців фермер з Київщини.

Отже, поведінка шпаків – ще один приклад адаптації живих істот до змін клімату. Птахи лишаються зимувати, віднайшовши для себе зимову кормову базу – комахи та личинки, які зимують чи плодяться в рослинних та тваринних рештках. Там же птахи гріються в морози, длубаючи собі своєрідні землянки в товщі перегною.

Шпаки мають досить вгодований вигляд, відзначають коментатори. Можливо, через те, що харчуються рештками сучасного агровиробництва, щедрого на різні поліпшувачі – стимулятори росту, наприклад.