В Україні з’явилися 9 нових препаратів для лікування онкозахворювань

В Україні з’явилися 9 нових препаратів для лікування онкозахворювань

В Україні щороку приблизно 80 тисяч людей помирає від онкологічних захворювань. Ці захворювання знаходяться на другому місці після серцево-судинних за причиною смерті в Україні. 

Міністерство охорони здоров’я України затвердило номенклатури лікарських засобів, що будуть централізовано закуповуватись у 2021 році для лікування дорослих з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“До переліку 67 лікарських засобів ми додали ще 9 нових позицій, які є більш ефективними  в лікуванні.  Це лікарські засоби другої та третьої лінії, які використовуються при лікуванні раку молочної залози або пацієнтів з раком крові, при мієломі,  пухлинах головного мозку.  Під час розширення цього списку ми взяли до уваги близько тридцяти пропозицій провідних українських онкологів та державних медичних експертів”, — зазначив очільник МОЗ.

Додані лікарські засоби мають статус генериків, тобто зареєстровані та виробляються принаймні двома різними виробниками. У МОЗ зазначають, що це важливо під час процесу закупівель препаратів, оскільки забезпечує конкуренцію на ринку фармпрепаратів і, відповідно, кращі ціни та економію державних коштів.